Ostatki w mazowieckiej trzeciej lidze. Już wszystko wiadomo [PODSUMOWANIE]
III liga Polska

Ostatnia, 11 kolejka rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze kobiet dobiegła końca. Czas na krótkie podsumowanie.

11 kolejka

W sobotę odbyły się 2 spotkania. LSS Legia Ladies pokonała 4-0 Kolejarza Łódź. Hattricka ustrzeliła Magdalena Zduńczyk, a jedną bramkę dołożyła Amelia Przybylska.

W Konstantynowie Łódzkim nastąpił podział punktów. Tamtejszy Włókniarz zremisował 1-1 z Ekosportem Białystok. Sytuacja obydwu drużyn nie jest zbyt ciekawa. Włókniarki mają tylko dwa punkty po dziewięciu meczach i są przedostatnie w tabeli. Ekosport Białystok jest dziesiąty z pięcioma oczkami na koncie. W ramach ciekawostki wspomnę, że w poprzednim sezonie zespół z Podlasia miał pięć punktów po sidemnastu kolejkach.

O godzinie 13 w niedzielę rozpoczęły się dwa spotkania. W meczu na szczycie MUKS Dargfil zremisował u siebie bezbramkowo z Polonią Warszawa.

AKS Zły po wyrównanym spotkaniu wygrał 3-1 z Fortami Piątnica. W pierwszej połowie był remis 1-1. Dopiero w końcówce AKS wyszedł na prowadzenie i przywiózł komplet punktów do stolicy.

WAP Warszawa rozgromił u siebie Zawiszę Rzgów 9-0. ,,Czteropakiem’’w tym spotkaniu popisała się Weronika Bekker, a po jednej strzeliły : Katarzyna Białoszewska, Patrycja Kulesik, Eliza Domańska, Patrycja Poboży i Oliwia Grodzicka. Zawisza będzie zimować, zamykając stawkę. Beniaminek ma zaledwie jeden punkt, kiedy to na inaugurację zremisował z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

Bardzo emocjonujące spotkanie odbyło się w Orońsku, gdzie Zamłynie Radom podejmowało Wisłę Płock. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka autorstwa Aleksandry Synowiec z Wisły. Dopiero w drugiej części meczu rozsypał się worek z bramkami.

W 65 minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania za sprawą Julii Kuźdut. Kilkanaście minut później Zamłynie wyszli na prowadzenie, ale nie cieszyły się nim zbyt długo – w osiemdziesiątej trzeciej minucie meczu Aleksandra Synowiec strzeliła na 2-2. Końcówka tego spotkania to prawdziwy horror, bowiem kibice zgromadzeni na Stadionie w Orońsku w doliczonym czasie gry zobaczyli dwie bramki.

W 93 minucie Oliwia Stasińska uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadziła Wiślaczki na prowadzenie. Praktycznie wszystko wskazywało na to, że 3 punkty pojadą do Płocka, ale Zamłynie chwilę później wyrównało. Mecz zakończył się wynikiem 3-3. Pomimo remisu Nafciarki będą zimować na fotelu lidera z 25 punktami na koncie. Zamłynie skończy rundę na piątej lokacie w stawce.

ZALEGŁE SPOTKANIA

W niedzielę 13 listopada odbyły się trzy zaległe spotkania.

LSS Legia Ladies wygrała 9-1 z Ekosportem Białystok. Aż pięć bramek strzeliła Amelia Przybylska, a po jednej zdobyły Julia Grządkowska, Barbara Staszewska, Julia Jasińska i Klaudia Grodzka. Legionistki będą zimowały na podium z jednym punktem straty do pierwszej Wisły Płock.

WAP Warszawa wygrał 3-2 z Kolejarzem Łódź. Dzięki temu zwycięstwu WAP zakończy rundę jesienną na dziewiątym miejscu w stawce z jednym punktem straty do Kolejarza.

Polonia Warszawa rozbiła 5-0 Włókniarza na jego terenie. Beniaminek skończy zimę na pozycji wicelidera, podobnie jak trzecia Legia.