[BUNDESLIGA] : Dublet Pajor, gol Wiankowskiej, powrót Achcińskiej [Podsumowanie 7. kolejki]
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Publicystyka Świat

[BUNDESLIGA] : Dublet Pajor, gol Wiankowskiej, powrót Achcińskiej [Podsumowanie 7. kolejki]

 Siódma kolejka była szczęśliwa dla Polek. Powróciła do gry po kontuzji Achcińska, a Ewa Pajor strzeliła Doppelpack, honorową bramkę dla Turbine strzeliła Wiankowska.

Zestaw wyników siódmej kolejki:

 

 W Sinsheim przed…663 widzami (najniższą frekwencja kolejki) TSG Hoffenheim zagrało z Bayerem Leverkusen. Faworytki nie zawiodły pewnie pokonując Bayer 3:1, kontrolując wynik i przebieg spotkania od początku do końcowego gwizdka.

W sobotę miał być hit, jednak Bayern zabił go, będąc drużyna o dwie klasy lepszą od piłkarek SC Freiburg. Tydzień odpoczynku dał siłę i świeżość piłkarkom z Bawarii. Brak UWCL w tygodniu wykorzystały idealnie. 0:3? Najniższy chyba możliwy wynik tego meczu. Pozytywny aspekt dla SCF i ligi? Frekwencja:

 W Essen odbyła się walka o tzw szewc punktów. SGS pokonało Turbine, czy wpędziło drużynę z Poczdamu w wielkie kłopoty. Utrzymanie będzie należało do misji trudnych. Pozytywnym aspektem jest kolejny występ i gol Wiankowskiej.

W Wolfsburgu VfL pokonał wysoko beniaminka z Duisburg. Dwa gole i cały mecz Ewy Pajor. Pewna ciekawostką z tego spotkania: wszystkie bramki VfL zdobyło po strzałach głową.

We Frankfurcie mogliśmy zobaczyć mecz, w którym zagrały trzy Polki. Mecz z wyraźną przewagę Eintrachtu, Achcińska wróciła po kontuzji i weszła na plac w 81. minucie. Pawollek i Zawistowska rozegrały cały mecz, a ‘Zawias’ oddała groźny strzał w 15. minucie spotkania.

Na zakończenie serii Meppen Kontra Werder Brema. Miejscowe dziewczyny rozpoczęły mocno, strzelając dwie bramki i mając następnie rzut karny, którego nie wykorzystała Weiss. Dopiero wtedy piłkarki z Bremy zaczęły stwarzać sobie sytuację, niestety żadnej nie wykorzystały. Obecnie wraz z Turbine są głównymi kandydatkami do opuszczenia logo po sezonie.

TSG Hoffenheim – Bayer Leverkusen 3:1

widzów 663


SC Freiburg – Bayern Monachium 0:3

widzów 6273


SGS Essen – Turbine Poczdam 2:1

Wiankowska 90′ + gol w 68′

widzów 1102


VfL Wolfsburg – MSV Duisburg 4:0

Pajor 90′ + bramki 54′ 90+2′

widzów 3086


Eintracht Frankfurt – FC Köln 2:0

Pawollek 90′

Zawistowska 90′

Achcińska 10′

widzów 2735


SV Meppen – Werder Brema 2:0

widzów: 1289

Wszystkie spotkania obejrzało w sumie 15148 widzów, średnia n spotkanie 2529. Boom frekwencyjny wciąż trwa!

Wojciech Janiuk

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: