La Viva Espana
Świat

W niedzielę w Indiach zakończono Mistrzostwa Świata dziewcząt do lat 17.

Złoto trafiło w ręce Hiszpanek, głównie dzięki grze do ostatniego gwizdka. W końcówkach spotkań rozstrzygnęły aż trzy pojedynki z sześciu rozegranych na turnieju. Faza grupowa została omówiona kilka dni temu, więc skupie się na prezentacji i omówieniu play-off.

W pierwszym ćwierćfinale mała niespodzianka. Nigeryjki ograły Amerykanki w rzutach karnych.

grafika. UEFA.com

Pozostałe spotkania zakończyły się bez niespodzianek i najpierw Niemki pokonały spokojnie drużyne z Brazylii, Kolumbijki rozbiły 3:9 małą sensację MŚ Tanzanię. Wynik ustalono już w pierwszej części spotkania, do tego afrykanki od 23′ grały w osłabieniu. Zainabu Ally otrzymała karę indywidualną i Kolumbijki w drugiej części wyraźnie oszczędzały siły na półfinał

w czwartym spotkaniu Japonki prowadziły z triumfatorkami od 66 minuty po golu Tankawy, jednak w ostatnich minutach wielki talent Vicky Lopez strzeliła dwa gole. Dokonała tego w 87 i 90+3 minucie.

Pierwszy półfinał zakończył się remisem 0:0. O awansie do finału decydowały rzuty karne. Nie wiem, jak opisać słowami to co się tam stało i jakie szczęście miały Kolumbijki.

Moim zdaniem mały finał był w drugim spotkaniu tej rundy, gdzie spotkał się mistrzynie i wicemistrzynie Europy.

Gdy zanosiło się na powtórkę z finału ME i kolejny konkurs rzutów karnych Corrales zrobiła to, co Hiszpanki lubią najbardziej: strzeliła bramkę w 90′ meczu.

W meczu o brąz Nigeryjki wyszły na prowadzenie 3:0, Niemki odrobiły stratę i w 90 minucie wyrównały stan meczu. Mieliśmy więc kolejne jedenastki. Te tragicznie wykonywane przez zachodnie sąsiadki (trafiły 2 z 5) i brązowe medale trafiły na szyję piłkarkę z Czarnego Lądu.

W finale więc mieliśmy powtórkę grupowego spotkania.

Kolejny raz zdecydował gol w ostatnich minutach. Hiszpański styl? Być może powinniśmy o nim mówić. Nieszczęście Kolumbii polega na tym, że to ich piłkarka strzeliła gola w 82′, niestety do złej bramki.