Skandal kończy serię zwycięstw Lechitek
II liga Polska

Skandal kończy serię zwycięstw Lechitek

 Inaczej tego nie można nazwać. W dziesiątej kolejce drugiej ligi grupy północnej pierwszy raz piłkarki Lecha Poznań muszą ‘przełknąć gorycz porażki’. Serię dziewięciu zwycięstw skończył … WALKOWER na korzyść drużyny WAP-u Włocławek.

 Według informacji podanych przez oficjalny profil Lecha dopatrzono się ‘problemów proceduralnych związanych z obiektem’, na którym Lech rozgrywa swoje spotkania – boiskiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 Jest to bardzo dziwna i nurtująca sprawa, bo nikt nie dopatrzył się tego w poprzednich PIĘCIU domowych meczach rozegranych w tym sezonie.

O co chodziło ? Według naszych informacji nie było na miejscu dokumentu potwierdzającego weryfikacje boiska. Lech po konsultacjach skontaktował się z Przewodniczącym Komisji odpowiedzialnym za wersyfikacje. Ten wysłał maila, że boisko jest zweryfikowane. Przyjezdne się nie zgodziły grać, sędzia więc odgwizdała walkower na korzyść Włocławka.

Joanna Kalinowska

2 Comments

 • Adek 29 października 2022

  Jeżeli są tacy których dziwi dlaczego doszło to tego co doszło, to warto to opisać. Niestety, ale żadne lokalne media nie ruszały tematu, powodem lokalna medialna kołtuneria. Niestety ale i media o profilu kobiecych rozgrywek to “olewały”!
  No to może czas najwyższy temat przedstawić.
  Obiekt UAMu wybudowany głównie z publicznych funduszy stał się to po obiektem “prywatnym” ????
  Ci którzy NIE wyłożyli grosza na obiekt, przejęli całkowitą władzę i stali się niczym “król wioski” .
  Na obiekcie który do rozgrywek dopuścili PANOWIE z PZPNu@WZPNu brakuje tak podstawowych tematów jak- Szatni dla sędziów (znaczy są ale ponad 300 metrów od płyty boiska!!!!!) Brak toalet (znaczy są ale okoliczne krzaki!!!) Brak miejsca dla obsługi Pomocy medycznej ( znaczy są, ale jak jest mecz to okupują go media klubowe!!!!)
  Brak miejsc parkingowych dla kibiców (znaczy są ale “wachmany” na bramce nie wpuszczają kibiców ..NIE BO NIE !!!) Kibice ( generalnie rodzice, siostry, bracia i inni bliscy muszą dymać z buta około kilometra! )
  No i ciekawostka.
  Na ostatnich meczach dziewczyn z Lech/UAM, były osoby z WZPNu, prezesi klubu z Bułgarskiej, i dziwnym trafem nie dostrzegli banerów – OBIEKT WYŁĄCZONY Z EKSPLOATACJI!

  Polski Związku Piłki Nożnej z Warszawy przy Bitwy Warszawskiej oraz Wielkopolski Związku Piłki nożnej z ulicy Warmińskiej co łepetyny schowaliście, niczym strusie, w piasek?

  Pytanie, tylko do kogo?

  Ta drużyna/ te dziewczyny/ten sztab szkoleniowy, zasługuje na awans na zaplecze ekstraligi!!

  Czy wy działacze PZPN/WZPN/Lech Poznań/UAM Poznań czy wy zasługujecie na TO?????????????????????
  NIE wy jesteście w dalszym ciągu leśnymi DZIADAMI!

 • Kibic 30 października 2022

  @adek
  Kilka słów wyjaśnień do Twoich wypocin…
  Po pierwsze jest to jeśli nie najlepszy to jeden z najlepszych obiektów w 2 lidze! Jeśli w to nie wierzysz zapraszam na inne obiekty w celu weryfikacji.
  Po drugie. Szatnie sędziowskie są około 50 metrów od boiska więc to chyba nie jakiś problem. Są ładne, schludne, ciepłe z zapleczem sanitarnym. Ponownie zapraszam na inne boiska.
  Po trzecie. Miejsce dla pomocy medycznej jest wyznaczone i uzywane przez pomoc medyczną.
  Po czwarte. Na obiekcie, około 80 metrów od boiska jest ponad 100 miejsc parkingowych, na utwardzonym, monitorowanym parkingu. Kilometr jak napisałeś… Hahahahahaha… Śmiech!!! Auta kibiców nie są wpuszczane na obiekt (parking obok boiska) z kilku powodów przede wszystkim bezpieczeństwa. Oprócz boiska są tam korty tenisowe, boiska do sportów plażowych, bieżnia, siłownia… z których korzysta wiele dzieci i właściciel obiektu czyli UAM podjął taką anie inną decyzję! Dla mnie jak najbardziej trafną i zrozumiałą. Na większości obiektów sportowych są parkingi na , które nie wszyscy mogą wjechać.
  Po piąte. Baner – Obiekt wyłączony z eksploatacji stoi przy boisku i jest wyjmowany jak trwają na płycie jakieś prace związane z boiskiem. W Twoim przypadku ten argument … tonący brzytwy się chwyta… 🙂
  Czy zespół zasługuje na awans???
  Hmmm… Pomyślmy. Sportowo? Pierwsze miejsce w tabeli bez straty punktu! Organizacyjnie??? Pomyślmy… Lech to jeden z najwiekszych Klubów w Polsce, UAM to jedna z największych Uczelni w Polsce. Grają na jednym z najładniejszych obiektów. Może niech każdy sobie odpowie na to pytanie sam…
  Co do meczu z Włocławkiem…
  Racja, nie było dokumentu, błąd organizatorów ale czy to co zrobił Włocławek i ich trener to gra według zasad Fair Play…??? Czy te zawodniczki, trener, klub są dumni z tego meczu? Nie mówie z 3 punktów bo tych jeszcze im nikt nie przyznał i mam nadzieje nie przyzna! Odbywają się tam mecze od kilku lat, w tym sezonie gra tam 2 i 4 liga kobiet, grają seniorzy innych klubów, grała Ekstraligowa Pogoń Tczew, a przjeżdża jakiś amator łatwych punktów i szuka dziury w całym. Mi osobiście byłoby wstyd mieć takiego trenera. Myślę, że te dziewczyny maja ambicję i chciałyby zagrać ten mecz ale niestety jak to napisałeś LEŚNY Dziad z włocławka im zabronił! Szkoda mi takiej kobiecej piłki! Całe środowisko narzeka, że jest źle, a sami sobie robimy wstyd i wbijamy nóż w plecy… Przykre to!!!

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: