[EKSTRALIGA] : Górnik znów na dobrych torach, hit nie zawiódł, HydroTruck zlał Pogoń, historyczny Śląsk
Ekstraliga Polska Publicystyka

Na początek ósmej kolejki dostaliśmy starcie na szczycie liderek SMS Łódź z wiceliderkami, czyli AZS UJ Kraków. Hit zdecydowanie nie zawiódł. Zobaczyliśmy sporo okazji z obu stron i to, co lubimy wszyscy najbardziej GOLE i piękne popisy zarówno Oliwii Szperkowskiej jak i Karoliny Klabis. Szybko wynik otworzyły Mistrzynie Polski, bo już po 11. minutach było 2:0 po trafieniach Jedlińskiej i Filipczak. Jeszcze w pierwszej odsłonie kontaktowego gola zdobył popularny ‘Halniaczek’, czyli Ola Nieciąg. Po zmianie stron też było ciekawie. W 65. minucie Dominika Kopińska trafiła z karnego. Jagiellonki nie spoczęły ‘na laurach’ i jeszcze w 79. minucie trafiła Daleszczyk. Na więcej krakowiankom brakowało celności i szczęści. Mistrzynie Polski pozostają wciąż bez straty punktu!

Pewnie wygrał Śląsk Wrocław, który pokonał 3:0 Medyka POLOMarket Konin po golach Oliwii Krysman, Katarzyny Białoszewskiej i Aleksandry Dudziak. Zwycięstwo to pozwoliło uplasować się Wojskowym na czwartej pozycji w tabeli. Było to pierwsze zwycięstwo Śląska nad Medyczkami w historii! W sobotę po niemal pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana do gry wróciła też Martyna Buś.

Wciąż z dołka nie może podnieść się Sportis, który przegrał aż 0:4 z Górnikiem Łęczna. Dubletem popisała się Anna Zając, a po jednej bramce zdobyły Klaudia Lefeld i Klaudia Fabova.

W ‘podobnej formie’ jest Orlen, który przegrał w Sosnowcu z Czarnymi 3:0. ‘Beniaminkowie frycowe’ dalej płaci Pogoń DEKPOL Tczew, który przegrał w sobotę z GieKSą 0:1 po golu Amelii Bińkowskiej.

Największą sensacją jednak jest zwycięstwo 3:0 HydroTrucku Radom  nad Pogonią Szczecin. Szybko strzelone bramki Malesy i Zielińskiej pozwoliły zespołowi Wojciecha  Pawłowskiego zgarnąć pierwsze cenne punkty w tym sezonie.