[BUNDESLIGA] : Pajor znów trafiła, Wofsburg lepszy w hicie. Dramatyczne Turbine. Podsumowanie 5. kolejki [WIDEO]
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Publicystyka Świat

Ewa Pajor und TOOOOOOOR!! 1:0 für Wolfsburg! Przepraszam czytelników za niemiecki początek podsumowania kolejki, ale od tego wypadałoby zacząć.

Jak się rzekło, zaczniemy od niedzielnego spotkania, hitu sezonu w Flyalarm Frauenbundesliga.. Na Volkswagen Stadion nie został poprawiony rekord frekwencji, lecz liczba widzów robi i tak wrażenie.

21287 widzów miało możliwość podziwiać na żywo ten piłkarski spektakl. Show Leny Lattwei , która w mojej ocenie była graczem tego meczu, gwiazdą wieczoru. Spotkanie rozpoczął atakiem Bayern, po czym inicjatywę przejęły gospodynie. W 20. minucie Popp strzeliła gola, lecz była na pozycji spalonej. Czego nie zrobiła Alex, wykonała Ewa z pomocą Sary Zadrazil. Otwarcie wyniki było spowodowane trochę kuriozalną interwencją Austriaczki, która nabiła Ewę. Na początku drugiej połowy w 58′ Svenja Huth pięknym strzałem z okolicy 13-15 metra podwyższyła prowadzenie VfL. Honorowy gol dla Bayernu strzeliła Klara Bühl.

W piątkowym spotkaniu SV Meppen podejmowało Turbine Poczdam. Ciężko się patrzy na grę Turbinę w tym sezonie, w minionym przepiękna gra i walka do samego końca o możliwość gry w UWCL, a dziś? Po przebudowie całego składu nie ma nic. Ani wyników, ani gry, ani chyba nadziei na lepsze jutro. Dość powiedzieć, że beniaminek w pełni zasłużenie wygrał 2:9 po bramkach Josten. Wiankowska rozegrała cały mecz.

W sobotnie południe jedno spotkanie. Na Dreisamstadion SC Freiburg gościł Bayer Leverkusen. Fajny był to mecz, który powinien zakończyć się po 45 minutach. Dlaczego? Bo ta część spotkania obfitowała w emocje, bramki, tempo gry było czasem niesamowite. Druga połowa do zapomnienia. Gwiazdą meczu niewątpliwie moja ulubiona piłkarka SCF, czyli Janina Minge. Dwa gole z okolicy szesnastego metra, dobra gra w środku pola. Zaskoczeniem jest jej pozycja w tabeli strzelczyń, pierwsze miejsce, tyle samo bramek co Ewa Pajor.

Niedzielne granie rozpoczęliśmy w Essen. Tam był przedsmak hitowego spotkania w Wolfsburgu. SGS zagrało bardzo odważnie, niewiele zabrakło do niespodzianki. Gospodynie nie musiały tego przegrać, co więcej, mogły to spotkanie wygrać. Hoffenheim kolejny raz ze szczęściem w końcówce spotkania. Tym razem Corley tym razem 88′. 3:2 drugi raz z rzędu dla TSG. Za tydzień spotkanie z Eintrachtem, które powie nam, czy to będzie drużyna jak w ostatnich dwóch latach, gdy grała o 2-3 miejsce, potrafiła uzyskać dobre wyniki z VfL i Bayernem, czy też nie udało sie w pełni zrekompensować ubytków w kadrze i czeka ich w tym sezonie walka z Freiburgiem, Köln czy Leverkusen o 4-5 miejsce w tabeli.

W Kolonii 1. FC zagrało z Werderem. Pierwsza połowa to przewaga efzeh i prowadzenie w 16′. Dziewczyny z Bremy stwarzały zagrożenie wyłącznie po dwóch strzałach z rzutów wolnych. W 61′ minucie Islaker wykorzystując rzut karny podwyższyła prowadzenie gospodyń. Osiem minut później Werder dostał prezent od sędziny, wątpliwy faul i rzut karny, którego nie wykorzystała Ulbrich, lekko uderzając w prawy bok. Klett bez problemu złapała piłkę. Pomimo tego, Werder wciąż atakował, co nie przyniosło już zmiany rezultatu.

Zawistowska weszła na plac gry w 46. minucie zmieniając Sare Puntigram. Agata Tarczyńska w 59.minucie zmieniła Wichman.

W równolegle rozgrywanym meczu Eintracht mierzył się z MSV Duisburg. Wynik 3:2, Hattrick Laury Freigang (to jej premierowe gole w tym sezonie), mnóstwo niewykorzystanych sytuacji i zabójcza skuteczność piłkarek MSV zakłamują wynik. Pawollek spędziła całe spotkanie na ławce rezerwowych.

SC Meppen vs Turbine Potsdam 2:0 (0:0)

• 1:0 Josten (52′)
  • 2:0 Josten (78′)