[SYRENKA W KORKACH] : Podsumowanie ósmego tygodnia na mazowieckich boiskach
III liga IV liga Polska Publicystyka

[SYRENKA W KORKACH] : Podsumowanie ósmego tygodnia na mazowieckich boiskach

 Ligi centralne pauzują, ale na brak emocji narzekać nie można.

 W Trzeciej Lidze meczem kolejki było spotkanie Legia Soccer Schools z Zamłyniem Radom. Radomianki prowadziły w tabeli z kompletem punktów, ale dotychczas grały z zespołami z dołu tabeli. Dopiero teraz czekała je gra z zespołem, który należy do czołówki naszej grupy. Przyjechały zagrały, ale niewiele mogły zdziałać wobec Legionistek, które tym razem zagrały prawie perfekcyjnie. Wynik 4:1 dla Legia Soccer Schools nie pozostawia wątpliwości, która ekipa była lepsza.

Porażka Zamłynia oznacza, że fotel liderek obejmuje MKS Polonia Warszawa. Polonistki gościły Fiero Zawisze Rzgów i wygrały 7:0. Wynik może ciut mylić, bo ekipa ze Rzgowa zagrała niezłe spotkanie i na boisku aż takiej różnicy widać nie było. Polonistki zagrały na swoim normalnym poziomie i co wypracowały, to wykorzystały. Zupełnie na chłodno.

Piłkarki AKS Zły podejmowały Kolejarza Łódź. Wynik 2:1 dla gości to trochę niespodzianka. Tylko trochę, bo piłkarki Złego zagrały chyba najsłabsze spotkanie w tym sezonie. A ich rywalki, teoretycznie niżej notowane pokazały, jak się gra skutecznie i wywiozły z Warszawy komplet punktów

Warszawska Akademia Piłkarska pojechała zagrać z Fortami Piątnica. Mające problemy kadrowe Warszawianki pojechały, zagrały (nawet ambitnie) ale niewiele mogły zdziałać. Gospodynie, ich skuteczna gra, to wielka niespodzianka tego sezonu. Wynik 4:1 dla Fortów jest jak najbardziej sprawiedliwy.

 Równie ciekawie wyglądała kolejka w Czwartej Lidze Kobiet „Aquick”.

 Hitem kolejki było spotkanie Vulcana Wólka Mlądzka z FUKS Pułtusk. Może aż tak dobrze nie było, ale mecz mógł się podobać. W dużym skrócie; na boisku ciut lepsza była ekipa z Pułtuska, ale bramki zdobywały gospodynie. A w piłce nożnej nie ma punktów za styl, liczą się zdobyte bramki. Vulcan wygrał 2:0 i inkasuje, bardzo ważne trzy punkty.

 Bardzo ciekawy był mecz pomiędzy rezerwami KU AZS UW a Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Młode Akademiczki, które dopiero zdobywają piłkarskie szlify, to już inna drużyna niż w poprzednim sezonie. Postęp jest ogromny. Z doświadczoną i dobrze ograną ekipą gości zagrały bardzo równorzędne spotkanie i co wypracowały to wykorzystały. Ostrovianki były ciut mniej skuteczne (nerwy na boisku nie pomagają). Wynik 3:2 dla Akademiczek sprawiedliwy.

 Liderujące w tej grupie rezerwy Sportowej Czwórki Radom bezlitośnie wypunktowały nowicjuszki z Korony Jadów. Wynik 15:0 chyba mówi wszystko. Korona to bardzo młoda ekipa, która dopiero zdobywa piłkarskie doświadczenie. Frycowe trzeba zapłacić i innej drogi nie ma. Dziś ich wyniki nie zachwycają, ale jeżeli dobrze przepracują te lekcje, to wkrótce sytuacja się odmieni.

 Żbik Nasielsk gościł Gosirki Piaseczno. W Nasielsku faworytkami zawsze są gospodynie. Po pierwszej połowie prowadziły już 2:0. W drugiej połowie to jednak Gosirki zagrały dużo skutecznie. Ostateczny wynik 3:3 sprawiedliwy, ale obie ekipy muszą czuć niedosyt.

Świt Barcząca zagrał z Mazovią Grodzisk Mazowiecki. Tutaj również podział punktów, ale remis 2:2 to sukces dla młodej ekipy Mazovii.

 Znów wraca pytanie – ile zespołów awansuje do III Ligi? W mazowieckiej Czwartej Lidze poziom czołówki rośnie i to bardzo szybko. W województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim ligi wojewódzkiej nie ma .. w łódzkim za to ruszyła … grają trzy drużyny.

Robert Kulinski

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: