[Syrenka w korkach] : Czwarty ligowy weekend
I liga II liga III liga IV liga Polska Publicystyka

[Syrenka w korkach] : Czwarty ligowy weekend

 Ekstraliga i Pierwsza Liga pauzują, ale to nie znaczy, że nie ma sensacji.

W drugiej lidze swój mecz wygrały tylko Loczki Wyszków, które spokojnie wypunktowały beniaminka PTC Pabianice 4:1. MUKS Praga nie dała rady i z Nowym Świtem Górzno przegrała 0:6. Piłkarki KS Raszyn bardzo się starały, ale Lech Poznań to wyższa półka i wynik 9:2 nikogo nie dziwi. Bliskie sukcesu były Akademiczki – KU AZS UW przegrały z Ostrovią Ostrów Wielkopolska 1:2, ale miały mocną końcówkę i gdyby spotkanie potrwało jeszcze kilka minut, to kto wie.

 W Trzeciej Lidze znów kolejka warszawskich derbów. Tym razem podwójnych.

Alternatywny Klub Sportowy Zły podejmował MKS Polonia Warszawa. Skończyło się remisem 2:2. Mecz miał swoją dramaturgię i oba zespoły czują ostry niedosyt, ale jak się nie wykorzystuje dobrych okazji, to ciężko jest wygrać.

 W drugich derbach Legia Soccer Schools ograła Warszawską Akademię Piłkarską 9:0. Legionistki zagrały super spotkanie i pewnie są zadowolone. No cóż … drużyna WAPu zagrała osłabiona. Prosiły o przełożenie spotkania, ale gospodynie nie się zgodziły. Dziwna sytuacja i raczej daleka od zasad sportowej rywalizacji. Zamłynie Radom wskoczyło na pierwsze miejsce w tabeli. W spotkaniu z beniaminkami Fiero Zawisza Rzgów zrobiły niezłą demolkę – wygrywając 10:0. O sensację ociera się wynik Wisły Płock, która pojechały zagrać z Fortami Piątnica i przegrały 3:0. Wpadki zdarzają się każdej drużynie, ale aż tak?

 W Czwartej Lidze Mazowieckiej „Aquick” też nie brak sensacji.

 Rezerwy Akademiczek, czyli KU AZS UW II zagrały z FUKS Pułtusk – ekipą, która uznawana jest za najmocniejszą w tej grupie – i skończyło się na 1:1. Remis zasłużony i ciężko przez młode Akademiczki wywalczony. Tempa nie zwalniają rezerwy Sportowej Czwórki Radom, które odprawiły Żbika Nasielska 10:0.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Ostrovii Ostrów Mazowiecka z debiutującą w rozgrywkach Koroną Jadów. Nauka kosztuje.

 Po inauguracyjnej porażce, Diamenty Warszawa tym razem spokojnie wygrywają 4:0 z Mazovią Grodzisk Mazowiecki. Świt Barcząca, które wiosną zagrały mega rundę, mają teraz słaby początek. Tym razem przegrywają 2:4 z Vulcanem Wólka Mlądzka. Czy ekipa z Wólki Mlądzkiej stanie się czarnym koniem tych rozgrywek? Zapowiada się obiecująco.

Dużo bramek, mnóstwo emocji. Nie ma powodów do narzekania.

Robert Kulinski

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: