I Podkarpacki Festiwal Piłki Nożnej Kobiecej
Polska

I Podkarpacki Festiwal Piłki Nożnej Kobiecej

 Ponad 600 uczestników, weźmie udział w I Festiwalu Piłki Kobiecej, który odbędzie się w sobotę, 3 września w Sanoku, na obiektach WIKI Sport. Udział w zmaganiach potwierdziło 43 drużyny, w sześciu kategoriach. To pierwsza taka inicjatywa Podkarpackiego ZPN mająca na celu promocję kobiecej piłki nożnej w regionie i nie tylko.  

– Piłka kobieca stale się rozwija, również w naszym regionie. W poprzednim sezonie przecież Resovia otarła się o Ekstraligę, a Sokół Kolbuszowa Dolna od lat nieźle radzi sobie w II lidze. Cieszy nas to, że w coraz mniejszych ośrodkach powstają drużyny dziewcząt. Ten festiwal ma służyć promocji właśnie piłki kobiecej, bowiem najważniejsza jest popularyzacja. Zwiększenie liczby grających dziewczynek sprawi, że za kilka lat nasza kadra nie będzie się nikogo bać. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym piłkarkom – zachęca Prezes Mieczysław Golba.

Na potrzeby festiwalu zostanie zorganizowane pięć boisk. Na głównej płycie rywalizować będą seniorki i trampkarki. Sztuczne boisko zostanie podzielone na pół, na jednej części zagrają młodziczki, a na drugiej – na dwóch boiskach – orliczki.

Trzecie naturalne boisko zostanie poświęcone na zmagania żaczek i „mamusiek”. Początek festiwalu o godzinie 10:00, a zakończenie ok. 18:00.

Czeka nas więc cały dzień piłkarskich zmagań, niech to będzie wielkie święto kobiecej piłki Podkarpacia.

 

 
 
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

 

 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!