[Syrenka w Korkach] : Na Mazowszu bez zmian
Ekstraliga I liga II liga Polska

[Syrenka w Korkach] : Na Mazowszu bez zmian

 No prawie. Jak tydzień temu, tylko jednak wygrana – tym razem górą MUKS Praga.

Ale po kolei. Nasze estraligowe jedynaczki, czyli Hydrotruck Radom zagrały z drugim beniaminkiem Pogonią Dekpol Tczew. Ekipa z Pomorza wygrała aż 6:0. Radomiankom ten mecz nie wyszedł i na tym byśmy skończyli podsumowanie.

Na efekty potrzeba czasu. Mamy nadzieję, że wkrótce dwa plus dwa będzie wynosiło trzy i Hydrotruck zacznie grać na poziomie ekstraligowym.

 W pierwszej lidze UKS Ząbkovia Ząbki miała zagrać z Tarnovią Tarnów. Ich już nie ma, sprawa KKP Diamenty Warszawa nadal wisi w powietrzu – tak więc skończyło się na dodatkowym treningu.

 W drugiej lidze mamy potęp. Mały, ale bardzo cieszy. MUKS Praga gościły GSS Grodzisk Wielkopolski. Mecz w typie dobrego horroru, ale z dobrym zakończeniem. Prażanki wygrały 3:2 i zainkasowały pierwsze trzy punkty w tym sezonie. To jest ważne. KU AZS UW zagrały z WAP Włocławek. Widowiskowe spotkanie. Akademiczki goniły wynik i to prawie udanie. W 78. minucie było 2:2 i to byłby sukces. Niestety końcówka dla gospodyń, które ostatecznie wygrywają 4:2. Akademiczki bez punktów, ale tu się dobrze zapowiada na przyszłość.

 KS Raszyn pojechał zagrać z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Gospodynie wygrały, a wynik raczej hokejowy 8:3. Raszynianki nie odpuszczają i za to szacunek się należy, ale do sukcesu jeszcze daleko.

 UKS Loczki Wyszków odwiedziły rezerwy Medyka Konin. Pojechały, zagrały i spróbowały, ale nie wyszło. Gospodynie wygrały 3:0. Loczki punktów nie zdobyły, ale za prezencję w nowych strojach należą się wielkie brawa.

 Na koniec nasza przyszłość – ruszyła Centralna Liga Juniorek U17. Mega ciekawe derby, czyli spotkanie Legia Soccer Schools z UKS Zabkovią Ząbki przełożono na koniec sierpnia… a szkoda. MUKS Praga odwiedziła beniaminka Checz Gdynia. To Prażanki dobrze zaczęły, pierwsze strzeliły bramkę i zapowiadało się nieźle. Tylko trochę zabrakło i później trafiały dwa razy gospodynie – zwycięską bramkę zdobyły w 83. minucie. Mecz był na wysokim poziomie i zapowiada emocje.

 Nadal czekamy na zakończenie serialu pod tytułem KKP Diamenty Warszawa w I Lidze. Sezon się zaczął, dwie kolejki za nami a nadal nie wiemy, jaki jest skład Pierwszej Ligi Kobiet. Ponoć bukmacherzy odmówili przyjmowania zakładów w tej sprawie.

Robert Kulinski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!