[NASZE INFO] : Kompromitacja PZPN… Pierwsza Liga będzie okrojona, okradziony ROW
I liga Polska

[NASZE INFO] : Kompromitacja PZPN… Pierwsza Liga będzie okrojona, okradziony ROW

 W końcu mamy koniec telenoweli. Według naszych informacji Komisja Techniczna PZPN negatywnie zaopiniowała przejęcie sekcji Tarnovii przez Diamenty Warszawa. Oznacza to, że klub z Warszawy nie zagra w Pierwszej Lidze w tym sezonie. Jak wiemy, rozegrano już dwie kolejki Pierwszej Ligi … oznacza to najbardziej kompromitujące rozwiązanie dla PZPNu, czyli liga zamiast regulaminowych dwunastu zespołów … będzie miała jedenaście. Jeden klub będzie co kolejkę przymusowo pauzował… Dlaczego ? Bo sezon już trwa!

 Według przepisów w tym wypadku przepustkę do gry na szczeblu pierwszoligowym powinien dostać jedenasty w poprzednim sezonie TS ROW Rybnik. Zamiast tego już spadł… i zdążył zagrać dwa spotkania w drugiej lidze. Rybniczanki w takim rozwoju sytuacji mogą czuć się zwyczajnie okradzione. W przeszłości wielokrotnie z Ekstraligi, czy niższych lig nie spadał nawet nikt. Tutaj chyba panowie ze stolicy liczyli, że Warszawie znów uda się mieć klub wysoko. No i jednak chyba ‘nie do końca pykło’.

Takie decyzje powinny być podejmowane latem, przed sezonem… Ale cóż ‘przecież to tylko kobieca piłka’, ‘przecież to tylko ekstraligowe zaplecze’.. ‘może nikt nie zauważy’. ‘No przecież były urlopy, kto by się tym przejmował’… Jak my chcemy zorganizować Euro, jak z Pierwszą Ligą nie jesteśmy nawet organizacyjnie sobie poradzić?

JanekF

1 Comment

  • Fryzjer 23 sierpnia 2022

    Czyli ta zblazowana organizacja piłkarska z Bitwy Warszawskiej, działa “lepiej” od Fryzjera i jego ludzi 🙂 Żenujące jest to że dzieje się to na tak niskim poziomie rozgrywek, tak niszowej dyscypliny sportu !

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: