Anglia Mistrzem Europy!
Euro Świat

Anglia Mistrzem Europy!

 Po raz pierwszy w historii Anglia zdobyła Mistrzostwo Europy kobiet. Na Wembley w obecności 87 187 widzów pokonała po dogrywce Niemki 2:1. Selekcjoner Sarina Wiegman tym samym zdobyła drugie z rzędu złoty medal na Euro (w 2017 roku z Holandią).

 Niestety z powodu kontuzji pierwsze spotkanie w turnieju musiała opuścić gwiazda Niemek Alex Popp, co mocno zaważyło na widowisku. Pierwsza połowa nie porwała. Najważniejszym momentem było sprawdzanie na VARze ręki we własnym polu karnym Williamson. Nie dopatrzono się przewinienia i w pierwszej połowie gole nie padły.

 Doskonale do gry weszła Ella Toone, która w 63. minucie ładnym golem otworzyła wynik spotkania. Mijały minuty, gospodynie przy wsparciu licznie zgromadzonych kibiców grały swoje. Niemki próbowały wyrównać, strzałami z dystansu próbowała Magull. Udało się jej wyrównać w 79. minucie, kiedy to wykorzystała dogranie Tabei Waßmuth.

W dogrywce obie ekipy szanowały się nawzajem. Wiele wskazywało na karne, lecz nie tym razem. Decydującego gola o Mistrzowie zdobyła Chloe Kelly, po sporym zamieszaniu w 111. minucie

 

POWIEDZIAŁY PO FINALE :

Jill Scott – pomocniczka reprezentacji Anglii, w rozmowie z BBC Sport :  „Nie mogę w to uwierzyć. To wielki przywilej być częścią tego (zespołu).”

Sarina Wiegman – selekcjoner reprezentacji Anglii, w rozmowie z BBC Sport :  „To niewiarygodne. Zawodniczki naprawdę chcą wygrywać i chcą się poprawiać każdego dnia. Przeżyliśmy to. To był zacięty mecz, ale wygraliśmy”.

Chloe Kelly – strzelczyni decydującego gola dla Anglii, w rozmowie z BBC Sport :  „O mój Boże! To niesamowite. Dziękuję każdej osobie, która nas wspiera. To jest niesamowite!”.

Finał Mistrzostw Europy
Wembley (Londyn), 31.07.2022
Anglia vs Niemcy 2:1 pd
1-0 Ella Toone 62′
1-1 Lina Magull 79′
2-1 Chloe Kelly 111′

Anglia: Earps – Bronze, Bright, Williamson, Daly (88′ Greenwood), Stanway (88′ Scott), Walsh, Mead (64′ Kelly), Kirby (56′ Toone), Hemp (119′ Parris), White (56′ Russo)
Niemcy : Frohms – Rauch (113′ Lattwein), Hegering (103′ Doorsoun), Hendrich, Gwinn, Däbritz (73′ Lohmann), Oberdorf, Magull (91′ Dallmann), Brand (46′ Wassmuth), Schüller (67′ Anyomi), Huth

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!