Ukraina będzie grała
Ligi Świat

Ukraina będzie grała

 Wraca liga ukraińska. Pomimo trwającej wojny również kobiety wrócą na boiska. Pierwszą kolejkę zapowiedziano na weekend 10/11 września.

Trzydziesty drugi sezon w historii zmagań kobiet na Ukrainie ma być wyjątkowy, nie tylko z powodu wojennego czasu. Po raz pierwszy historii zespoły będą rywalizować o dwa miejsca w Lidze Mistrzyń, a w lidze wystąpią po raz pierwszy w historii kobiece zespoły dwóch największych piłkarskich klub na Ukrainie, czyli Szachtara Donieck i Dynama Kijów.

Oprócz tych dwóch zespołów w lidze mają wystąpić Ateks Kijów, Dnipro-1, EMS-Podillya, FC Kolos Kovalivka, Krywbas Krzywy Rig, Ladomyr, Mariupol, NK Veres Równe, Pantery, i mistrzowski WFC Zhytlobud-2 Charków.

 Łącznie dwanaście zespołów, które zmierzą się w dwóch rundach według standardowego systemu podobnie jak w polskiej Ekstralidze. Runda jesienna ma zostać rozegrana do grudnia 2022.

Są też dwa wojenne wyjątki Żytłobud-1” (Charków) i Woschod” (Stara Majaczka, obwód chersoński), które z powodu wojny pozwoliły odejść wszystkim zawodniczkom w lidze w sezonie 2022/23 nie zagrają, ale mają zapewnione miejce w elicie w sezonie 2023/24.

Ze względu na trudną sytuację w kraju na sezon 2022/23 zostaną przyjęte tymczasowe przepisy specjalne, podobne do tych, które mają miejsce w męskiej Ekstraklasie mi. schron w pobliżu boiska, przerwanie meczu jeśli wystąpi dłuższy alarm, bombowy.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!