Wielka Anglia w finale Mistrzostw Europy!
Euro Reprezentacje Świat

To jest drugi z rzędu finał trener Sariny Wiegman. Angalia pokonała we wtorkowy wieczór Szwecję 4:0 i zapewniła sobie historyczny finał na Wembley.

Na Bramall Lane półgodzinny impas przełamała nie kto inny jak Beth Mead, która otworzyła wynik spotkania po podaniu Lucy Bronze. Szwecja próbowała wyrównać, ale niestety uporczywie się to nie udawało.

Zaraz po zmianie stron podwyższyła Lucy Bronze. Szwecja jeszcze próbowała swoich sił, ale to angielskie Lwice były zdecydowanie silniejsze we wtorek wieczorem.

W 68. minucie chyba zdecydowanie to potwierdziły. Wtedy to zawodniczka Manchesteru United Alessia Russo pokonała w ekwilibrystyczny sposób piętką Hedvig Lindahl trafiając na 3:0.

Dziesięć minut później wynik na 4:0 ustaliła nie kto inny jak Fran Kirby. Tuż poza polem karnym przerzuciła piłkę nad Lindahl. Szwedzka bramkarka wciąż tam była, ale nie mogła zapobiec utracie kolejnego gola.

Już w niedzielę finał na Wembley. Dziś poznamy przeciwniczka Anglii. Będzie nim zwycięzca meczu Niemcy vs Francja.