Dzielność nie wystarczyła. Niemki w półfinale Mistrzostw Europy
Euro Reprezentacje Świat

Reprezentacja Niemiec pokonała w drugim ćwierćfinale Austrię 2:0 i zapewniła sobie awans do półfinału Mistrzostw Europy. Jest to przełamanie klątwy ćwierćfinałowej. Niemki odpadały w ćwierćfinale Mundialu w 2011 (u siebie), Mundialu we Francji w 2019, czy Euro w 2017 roku. Silna Austria pokazała charakter, lecz było to mało na rozpędzone zawodniczki zza naszej zachodniej granicy.

Przed 16 025 kibicami na Community Brentford Stadium obie drużyny dały widowisko. Podopieczne Voss-Tecklenburg grały dość szczęśliwie w obronie i spisały się za to w ataku. Jeszcze w pierwszej połowie Lina Magull otworzyła wynik spotkania. Austriaczki naciskały, były momentami blisko trafienia. Merle Frohms zachowała czyste konto. W końcowych minutach nie kto inny jak Alex Popp ustaliła wynik spotkania na 2:0.

W półfinale Niemki zmierzą się z wygranym z pary Francja vs Holandia. Będzie to już w najbliższą środę w Milton Keynes. Finał zaplanowano na 31 lipca na Wembley.