Lutrzykowski i Nawrocki : Odrzućmy stereotypy i wspólnie twórzmy wielki projekt pod hasłem ,,Rozwój kobiecej piłki”.
Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas Wywiady

Lutrzykowski i Nawrocki : Odrzućmy stereotypy i wspólnie twórzmy wielki projekt pod hasłem ,,Rozwój kobiecej piłki”.

 Czas letniego okienka transferowego to czas intensywnej pracy agentów piłkarskich, których w środowisku kobiecego futbolu już jest ich całkiem sporo. Z tej okazji chcieliśmy trochę zgłębić wiedze na temat ich pracy w środowisku i rozmawialiśmy z Mateuszem Lutrzykowskim i Kubą Nawrockim z agencji Future Football Group.


 Kobiecy futbol rozwija się coraz bardziej. Zmieniło się to wszystko bardzo mocno i nie sposób tego ignorować. Pojawiły się wielkie firmy i wielkie pieniądze. Pomału wchodzi to do Polski. Ekstraligę transmituje TVP Sport, są też coraz większe marki. Jest już Śląsk, GieKSa, Łęczna, teraz Pogoń. Co jest teraz motorem napędowym? 

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o tym, że istnieje coś takiego jak Ekstraliga kobiet. W chwili obecnej zmieniły się czasy, piłka kobieca idzie w coraz lepszym kierunku czego dowodem są transmisje w tv, redakcje sportowe, rozwinięte social media.. Brakuje tylko tzw. ,,kropki nad i”, by nabrałoby to jeszcze większej popularyzacji oraz profesjonalizmu. Rozgrywkom brakuje sponsora tytularnego, naszym zdaniem to mogłoby bardzo pomóc tej dyscyplinie. Na pewno nadal daleko jest nam do zachodu co powoduje, że każda z piłkarek marzy o zagranicznej karierze. Kluby piłkarskie wymienione w pytaniu w dużym stopniu mogą zmniejszyć chęci wyjazdu zawodniczek z kraju oferując im lepsze warunki finansowe oraz zaplecze treningowe. Zdecydowanie powinna poprawić się też infrastruktura, stan boisk części drużyn w Ekstralidze kobiet woła o pomstę do nieba.

(…)Dewiza jest taka, że zamiast obiecywania złotych gór piłkarkom skupiamy się na wspólnej, ciężkiej, systematycznej pracy czego efektem ma być sportowy awans w niedalekiej przyszłości stąd też nasza nazwa.(…)

 Pojawia się miejsce dla agencji takich jak wasza. Na czym polega wasze działanie? Jak pomagacie rozwojowi futbolu w Polsce?

 Nasza agencja to innowacyjny, nowy projekt stworzony przez młodych ludzi mających do czynienia z piłką od dzieciństwa. Priorytetem jest to, by podejmować odpowiednie decyzje na każdym etapie piłkarskiej kariery, w czym pomagamy naszym podopiecznym. Staramy się pomóc w spełnianiu ich piłkarskich marzeń o występach w Reprezentacji Polski oraz grze w klubach za granicą. Działamy przede wszystkim racjonalnie mając na uwadze kwestię tego, żeby dziewczyny nie powielały błędów wielu polskich piłkarzy, którzy wyjeżdżają za granicę zbyt szybko i po roku wracają do ojczyzny. W tym oto działaniu wspiera nas portal ,,Piłka na obcasach”, którego założycielem jest była piłkarka Polonii Środa Wielkopolska – Karolina Pabin która obecnie stacjonuje w Niemczech – dziękujemy jej bardzo za wsparcie oraz pomoc w naszym projekcie. Dewiza jest taka, że zamiast obiecywania złotych gór piłkarkom skupiamy się na wspólnej, ciężkiej, systematycznej pracy czego efektem ma być sportowy awans w niedalekiej przyszłości stąd też nasza nazwa.

Kogo macie ‘pod swoją opieką’?

 Reprezentujemy takie zawodniczki jak: Dorota Hałatek, Karolina Majda, Roksana Polańska, Elena Klepatska, Oliwia Malesa, Julia Olkiewicz, Roksana Gulec, Kamila Osajkowska, Magdalena Dragunowicz oraz Livia Potengova, a z pewnością o kilku jeszcze poinformujemy.

(…) powtarzamy to od zawsze jesteśmy agencją więc posiadamy licencję w PZPZN oraz mamy dobre zamiary wobec prezesów oraz klubów z Ekstraligi.(…)

 Czy agencje takie jak wasza dobrze wypływają na Ekstraligę? Czy kluby stać na wasze wynagrodzenie? Pojawiają się głosy, że takie agencje z jednej strony pomagają piłkarkom … a z drugiej strony szkodzą klubom. Coraz częściej nie stać ekstraligowców na lepsze piłkarki.

 Uważamy, że jeśli wpływałaby negatywnie to nie mielibyśmy czego tutaj szukać. Staramy się o to, by dzięki nam Ekstraliga stała się jeszcze bardziej profesjonalna. Chcemy dawać możliwości i podnosić jakość poszczególnych zespołów wzmacniając je naszymi wyselekcjonowanymi zawodniczkami. Mamy na uwadze to, jakie krążą pogłoski o pośrednikach piłkarskich i wiemy, że w kobiecej piłce kręcą się różne pojedyncze osoby.. powtarzamy to od zawsze jesteśmy agencją więc posiadamy licencję w PZPZN oraz mamy dobre zamiary wobec prezesów oraz klubów z Ekstraligi. Z pewnością kluby, z które nas znają mogły się o tym przekonać, że w negocjacjach, które przeprowadzaliśmy na pierwszym miejscu była zawodniczka a ostatnim prowizja. Liczy się dla nas dobro piłkarek, chcemy im dawać odpowiednie warunki do rozwoju a prezesom uświadamiać, że każda z nich zasługuje na to by realizować się w swojej profesji, by mogła godnie reprezentować barwy danego klubu i osiągać z nim sukcesy. Odrzućmy stereotypy i wspólnie twórzmy wielki projekt pod hasłem ,,Rozwój kobiecej piłki”.

 Jak wygląda wasza ‘opieka nad zawodniczką?

 Jesteśmy agencją, która nie tylko świadczy usługi pośredniczenia transakcyjnego. Posiadamy profesjonalne zaplecze piłkarskie co wyróżnia nas od naszych konkurentów. Przede wszystkim współpracujemy z takimi ludźmi jak: prawnik sportowy, psycholog sportowy, trener motoryki, trener personalny, dietetyk, ubezpieczyciel sportowy oraz profesjonalni skauci. Opieka prawna jest gwarantem, że dokumenty, które są skierowane do podpisania będą wcześniej analizowane i sprawdzane przez wykwalifikowane osoby co ułatwia piłkarce podjęcie ostatecznej decyzji związanej z podpisem. Niezwykle istotnym elementem jest również bieżący kontakt, który utrzymujemy z naszymi zawodniczkami: jeździmy na mecze, zdzwaniamy się oraz konwersujemy. Dzięki temu zaufało nam już wiele zawodniczek, a z czasem zdajemy sobie sprawę, że przy wspólnych siłach będzie ich jeszcze więcej.

(…) Z pewnością kluby, z które nas znają mogły się o tym przekonać, że w negocjacjach, które przeprowadzaliśmy na pierwszym miejscu była zawodniczka a ostatnim prowizja.(…)

 Jakie są wasze dokonania?

 Najbardziej istotnym elementem w ocenianiu dokonań agencji piłkarskiej jest nie tylko ilość transferów, a przede wszystkim przebieg kariery piłkarskiej zawodniczki w okresie przed podpisaniem umowy z nami aż do momentu teraźniejszego. Biorąc pod uwagę fakt, iż danej zawodniczce odpowiada obecny klub i widzimy w tym szansę na rozwój wtedy rozsądnie przedłużamy kontrakt. Mimo wszystko mamy już za sobą transfer Roksany Polańskiej oraz Julii Olkiewicz do Pogoni Dekpol Tczew, przed nami również kolejne ciekawe transfery w naszym wykonaniu na poziomie ekstraligowym o czym dowiecie się wkrótce. W przyszłym roku istnieje duża szansa, że będziemy głośno mówić o transferze zagranicznym jednak wszystko przed nami, więc przede wszystkim twardo stąpamy po ziemi wykonując ciężką, systematyczną pracę. Efekty naszych starań będą widoczne już w zbliżającym sezonie Ekstraligi na który serdecznie zapraszamy i nie możemy doczekać się startu rozgrywek.

Wasz rozwój i wasze cele na sezon oraz na przyszłość

 Rozwijamy się z każdym kolejnym dniem, zarówno życie, jak i piłka z każdym dniem może przynieść coś nowego. Wkładamy w naszą pracę wiele serca, by zaistnieć w piłce kobiecej oraz zyskać dobrą reputację w tym środowisku Jesteśmy otwarci na wszelkie współprace zarówno z klubami, redakcjami, jak i firmami marketingowymi. Naszym głównym celem jest oglądanie naszych piłkarek w akcji i wspólne osiąganie piłkarskich sukcesów. Przede wszystkim niezmiernie istotne w tym sezonie dla nas jest to, by nasze podopieczne odnalazły się w nowych środowiskach oraz czyniły progres w obecnych klubach. Ważne są liczby, minuty oraz przede wszystkim zdrowie zawodniczek, więc jeśli to wszystko dopisze każdy z nas będzie szczęśliwy a na tym nam przede wszystkim najbardziej zależy.

 

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!