Niemki z awansem. Dania jeszcze walczy [WIDEO] [Posumowanie 2. kolejki grupy B]
Euro Publicystyka Reprezentacje Świat

Dla obu zespołów był to mecz ostatniej szansy. Wykorzystała ją Dania, która skromnie pokonała 1:0 Finlandię zachowując szansę na awans do ćwierćfinału.

Dunki od początku radziły sobie lepiej, lecz nie potrafiły tego udokumentować. Jeszcze w pierwszej połowie dogodną okazję miała Nadia Nadim, lecz Tinja Riikka Korpela była na swoim miejscu. Chwilę potem Emma Koivisto trafiła w słupek duńskiej bramki i …. zrobiło się naprawdę gorąco. Potem jeszcze próbowały Bruun i Harder, lecz do przerwy gole nie padły. Wszystko rozstrzygnęło się na dwadzieścia minut przed końcem spotkania, kiedy to po strzale Holmgaard piłka obiła poprzeczkę Fińskiej bramki, a z prezentu skorzystała gwiazda Chelsea Pernille Harder, dając cenne punkty swojej reprezentacji.

– grafika. UEFA.com

Niemki się nie zatrzymują. W dobrym stylu pokonały Hiszpanię 2:0 w Brendford, zapewniając sobie zwycięstwo w grupie B i awans do ćwierćfinału. Podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg zakończyły tym samym 24-meczową serię zwycięstw Hiszpanek.

Szesnastotysięczna publika zobaczyła pierwszego gola już trzeciej minucie, kiedy to Klara Buhl pokonała Sandrę Panos wyprowadzając Niemki na prowadzenie. Lucia Garcia próbowała wyrównać, lecz obiła tylko boczną siatkę. Szczęścia próbowała Mariona Caldentey, lecz to nasze zachodnie sąsiadki były lepsze. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 ustaliła Alex Popp.

Hiszpanki dalej jeszcze awansu do ćwierćfinału nie mają. Bedą się biły do ostatniego meczu z Danią. Niestety będą musiały sobie radzić bez Alexia Putellas, która po kontuzji ACL … ma wrócic dopiero za rok.