#WEuro22 : Od 0:2 do 2:2. Piękny powrót Portugalii
Euro Świat

Pierwszy mecz grupy C zapowiadał się na mało ciekawy, jednak Szwajcaria i Portugalia dały bardzo dobry spektakl z czterema golami z ponad sześcioma tysiącami widzów w Leigh Sports Village.

Już po pięciu minutach Szwajcarki prowadziły 2:0. Najpierw Coumba Sow otworzyła wynik pięknym strzałem z dystansu, a potem po wolnym Ramony Bachmann podwyższyła Rachel Kiwic.

Portugalki, które przecież dopiero znalazły się ‘last minute’ pokazały charakter i ambicje. Szybko po zmianie stron zmazały plamę. Najpierw Diana Gomes pokonała Gaelle Thalman, a w sześćdziesiątej piątej minucie Jessica Silva doprowadziła do wyrównania.

Obie bramkarki miały sporo roboty. Jeszcze w końcówce  Telma Carnacao, mogła dać cenne zwycięstwo Portugalii, ale obiła tylko słupek bramki strzeżonej przez Gaëlle Thalmann.