#WEuro22 : Rekord w teatrze marzeń, koncert Norweżek i historyczny gol debiutantek [WIDEO] [Podsumowanie 1. kolejki GRUPA A]
Euro Publicystyka Reprezentacje Świat

Euro 2022 otwarto z przytupem! Na słynnym Old Trafford w Manchesterze reprezentacja Anglii w meczu otwarcia pokonała 1:0 Austrię. Na trybunach zgromadziło się  68 871 widzów, którzy tym samym pobili mający dziewięć lat rekord zgromadzonej publiki na Mistrzostwach Europy. Rekord dzierżył finał Mistrzostw Europy z 2013 roku, gdzie na trybunach Friends Areny  41 301 widzów obejrzało wygraną 1:0 Niemek nad Szwecją.

Wracając jednak do meczu w Teatrze Marzeń, Reprezentacja Anglii pod wodzą Sariny Wiegman była zdecydowanie lepsza. Decydujący był piękny gol w 16. minucie gry  napastniczki Arsenalu Beth Mead, która wykorzystała świetne podanie od Kirby. Anglia zdominowała spotkanie, lecz nie potrafiła tego bardziej udokumentować.

– grafika. UEFA.com

skrót spotkania Anglia vs Austria 1:0

W czwartek w drugim spotkaniu grupy A na Mistrzostwach Europy zadebiutowała Irlandia Północna. Na St Mary’s Stadium w Southampton mecz z Norwegią obserwowało 9146 kibiców. Niestety dla Wyspiarek niespodzianki nie było i Norwegia zdecydowanie wygrała 4:1, lecz debiutancki gol Irlandii zapisze się w historii.

Szybko, bo już po trzydziestu minutach Norwegia wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Najpierw w 10. minucie akcję Guro Reiten wykończyła Julie Blakstad, potem na 2:0 trafiła Frida Leonhardsen-Maanum. Wynik w 31. minucie z karnego podwyższyła zawodniczka Barcelony Caroline Hansen.

Największe jednak oklaski tego wieczoru dostała ​​Julie Nelson, która przeszła do historii jako pierwsza strzelczyni gola na Euro dla Irlandii Północnej. Zrobiła to tuż po przerwie. Chwilę potem Guro Reiten ustaliła wynik meczu na 4:1 świetnym strzałem z rzutu wolnego.

Kolejne spotkanie tej grupy już w poniedziałek.

skrót spotkania Norwegia vs Irlandia Północna 4:1