Koniec epoki w Koninie. Odchodzi legenda i kluczowe zawodniczki
Ekstraliga Polska

Koniec epoki w Koninie. Odchodzi legenda i kluczowe zawodniczki

 19 marca Medyk POLOmarket Konin przegrywa z broniącą się przed spadkiem, mającą ogromnie problemy finansowe Tarnovią Tarnów. 1 lipca Tarnovii już nie ma, a Medyk rozstaje się z oficjalnie na czele z kluczowymi zawodniczkami. Odchodzi ostatni ‘poważny zaciąg’, który mógł powalczyć w Ekstralidze o medale. Następczyń niestety nie widać. 

 Już wcześniej z Górnikiem Łęczna związała się Klaudia Fabova, a ze Śląskiem Wrocław Julia Maskiewicz. Na cele w rubryce odejścia jednak mocno zaznacza się Natalia Chudzik. Po łącznie trzynastu latach gry w Koninie, przedzielonych czterema sezonami w Unii Racibórz i Górniku Łęczna 32-latka nie dogadała się z zarządem i nie przedłużyła umowy. Nie zakończy kariery, szuka nowych piłkarskich wyzwań. Odchodzą też Jagoda Sapor, Heather Seybert, Androniki Michalopoulou oraz Alicia Tamburro. Kariery zakończyły Sandra Sałata i Maja Szydełko. 

Co po stronie wzmocnień? Z Olimpii przyszła Patrycja Ziemba... i to na razie tyle. Medyk przedłużył kontrakty z najzdolniejszymi zawodniczkami. Ligowa jesień zapowiada się bardzo ciężko w Koninie. 

 


ODCHODZĄ : Julia Maskiewicz (WKS Śląsk Wrocław), Klaudia Fabova (GKS Górnik Łęczna), Maja Szydełko, Sandra Sałata (obie koniec kariery), Natalia Chudzik, Jagoda Sapor, Heather Seybert, Androniki Michalopoulou, Alicia Tamburro (wszystkie szukają klubów)

PRZYSZŁY : Patrycja Ziemba (MKS Olimpia Szczecin), Patrycja Sikora, Zuzanna Kogutek, Gabriela Mikucka, Julia Ustarbowska (wszystkie juniorki podpisały profesjonalne kontrakty)

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!