Wisła, Legia …. Co z tą Tarnovią ?
I liga Polska Publicystyka

Wisła, Legia …. Co z tą Tarnovią ?

– fot. Robert Duszyk

   29 maja na Stadionie w Woli Rzędzińskiej Tarnovia Tarnów po dwóch golach Katarzyny Białoszewskiej zremisowała 2:2 ze Śląskiem Wrocław w swoim ostatnim meczu w Ekstralidze. Dzień później strzelczyni dubletu i najskuteczniejsza strzelczyni małopolskiego zespołu została ogłoszona nową zawodniczką właśnie Wojskowych. Wiele osób zastanawiało się – co z tą Tarnovią?

POBOJOWISKO

Po ogromnych problemach finansowych i próbach wycofania się już zimą z elity, zespół dokończył wiosnę. Niestety spadł z Ekstraligi i znakomite grono pierwszoplanowych piłkarek już zespół opuściło. Katarzyna Białoszewska przeszła do Śląska Wrocław, Agnieszka Derus do AZS UJ Kraków oraz Klaudia Kubaszek, Magdalena Syrek i Julia Szostak do Rekordu Bielsko-Biała.

– fot. Robert Duszyk

WISŁA I LEGIA W PIERWSZEJ LIDZE … JESZCZE NIE TERAZ 

 Mamy koniec czerwca i dalej cisza… Postanowiliśmy zasięgnąć trochę wiedzy na ten temat. Po spadku z elity wykupienie jej licencji na Pierwszą Ligę nie jest tu tak atrakcyjne dla wielkich firm, które grają w kobiecych niższych ligach. W zimie bardzo poważnie mówiło się o zainteresowaniu wykupem licencji przez stołeczną Legię (gra na poziomie czwartej ligi) oraz przez Wisłę Kraków. Tutaj jednak nastąpiło najgorsze – słabe sezony w wykonaniu męskich zespołów pociągły za sobą brak pieniędzy na szaleństwa i ‘szturmy’ lig centralnych.

 Nie dojdzie do przejęcia licencji Tarnovii. Już wiemy, że Wisła Kraków po awansie w pierwszym sezonie zgodnie z boiskowymi poczynaniami zagra ligę wyżej, czyli w małopolskiej czwartej lidze. Legia natomiast przy ‘odrobinie jej szczęścia’ oraz ‘nieszczęścia innych’ prawdopodobnie może zagrać w trzeciej lidze. Były też plotki o ‘wejściu do gry’ Termaliki Nieciecza, lecz brakło konkretów. 

– fot. Robert Duszyk

ZACISKANIE PASA

 Według naszych informacji prawdopodobnie Tarnovia wycofa swoje trzecioligowe rezerwy i wystartuje w Pierwszej Lidze na jesieni. Nie będziemy mieli więc raczej przetasowań w ligach centralnych, przynajmniej na jesień zapowiada się względnie spokojnie. W zespole jednego z najstarszych miast w Małopolsce zobaczymy pewnie sporo młodych zawodniczek, które wzmocnione zawodniczkami, które zagrały sezon Ekstralidze … powinny stanowić ciekawy zespół. 

Pierwsza Liga wystartuje w drugi weekend sierpnia. 

 

Merry Piotrowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: