Oficjalnie : Polska kandydatem na gospodarza Euro 2025
Euro Świat

Oficjalnie : Polska kandydatem na gospodarza Euro 2025

 Stało się ! Polski Związek Piłki Nożnej już oficjalnie zgłosił kandydaturę Polski na gospodarza Mistrzostw Europy 2025 kobiet. Podkreślił to specjalny klip, który miał premierę na gali zakończenia sezonu męskiej Ekstraklasy. Tym samym zakończył się proces konsultacyjno-przygotowawczy naszej kandydatury.

 Dla naszej reprezentacji byłby to pierwszy turniej międzynarodowych rangi Mistrzowskiej. Jeszcze nigdy nie graliśmy w finałach Mistrzostwach Świata, Europy, czy Igrzysk Olimpijskich.

W turnieju Euro 2025 weźmie udział szesnaście reprezentacji, które zagrają łącznie trzydzieści jeden spotkań. Ewentualny mecz otwarcia ma odbyć się właśnie na Stadionie Miejskim przy ulicy Reymonta 20, na którym swoje spotkania rozgrywa Wisła Kraków.

Wybrane już w listopadzie 2021 roku lokalizacje to Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź (stadion ŁKS), Tychy, Warszawa (stadion Legii) i Wrocław.

Oprócz Polski o to zaszczytne miano kandydatami są Francja, Szwajcaria z Liechtensteinem, Ukraina oraz razem koalicja Nordycka (kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii). Wyboru dokona Komitet Wykonawczy UEFA 7 grudnia 2022.

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!