UWCL : Lyon lepszy w Derbach. Gol Dudek.. i koszmarny błęd [WIDEO]
Świat UEFA Womens Champions League

W drugim półfinałowym meczu Ligi Mistrzyń w wewnątrz francuskim pojedynku Olympique Lyon pokonał PSG z Pauliną Dudek w składzie 3:2. Na trybunach pojawiło się ponad dwadzieścia dwa tysiące widzów, którzy zobaczyli ciekawy spektakl.

Już w szóstej minucie gry prowadzenie przyjezdnym z Paryża dała Marie-Antoinette Katoto. Szybko, bo zaledwie siedemnaście minut potem kapitan Lyonu Wendie Renard okrasiła swój setny występ w Lidze Mistrzyń golem z karnego. Przyznała go sędzia Ivana Martinčić, po faulu Votíková na Malard. Jeszcze przed przerwą Catarina Macario dała gospodyniom prowadzenie.

Zaledwie pięć minut po zmianie stron fatalny błąd zaliczyła Paulina Dudek na spółkę z  Votíkovą i po raz kolejny skarciła PSG  Macario. W samej końcówce chwilę potem reprezentantka Polski zrewanżowała się, wykorzystując jedenastkę. Więcej goli nie padło, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Przed sobotnim rewanżem w Paryżu sprawa awansu do finału dalej naszym zdaniem nie została jeszcze w pełni rozstrzygnięta.