Nabór do Szkoły Wisły Kraków
Polska V liga

Nabór do Szkoły Wisły Kraków

 

 Wisła Kraków rozpoczyna nabór na rok szkolny 2022/2023 do siódmej i ósmej klasy podstawowej, a także pierwszej klasy licealnej prowadzonych przez Fundację Wisły Kraków jako Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Tadeusza Łopuszańskiego.

Dzień testowy odbędzie się 21 kwietnia (czwartek) o godz. 15.00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Nabór dotyczy zarówno kandydatów do drużyn chłopięcych, jak i dziewczęcych z roczników 2007-2010. Żeby wziąć udział w testach należy przejść pełny proces rekrutacji, który dostępny jest TUTAJ (klik).

Rekrutacja do Szkoły Wisły Kraków odbywa się dwutorowo – równie istotne są aspekty edukacyjne, jak i sportowe. Pierwszy etap stanowią testy organizowane 21 kwietnia. Żeby wziąć w nich udział należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego zostanie wytypowana lista kandydatów na rok szkolny 2022/2023. Wszyscy zaproszeni otrzymają – po poprawnym wypełnieniu formularza do 18 kwietnia – drogą mailową dokumenty rekrutacyjne. Wtedy też zamknięty zostanie proces rekrutacji do klas sportowych Wisły.

W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z dyrektorem szkoły, Panią Martą Pszczołą: 537001906 lub z trenerami wychowawcami: Bartosz Bąk (VIII klasa): 693119739 oraz Krystian Żakowicz (VII klasa): 537109664. Wszelkie pytanie można też kierować na adres mailowy: szkola@wisla.krakow.pl.

Szkoła Wisły Kraków funkcjonuje od 1 września 2021 roku – zlokalizowana jest w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Na Błonie 15. Organem prowadzącym placówkę jest Fundacja Wisły Kraków, której prezesem jest Krzysztof Kołaczyk, dyrektor Akademii Piłkarskiej. Funkcjonowanie wiślackiej szkoły ma na celu zapewnienie harmonijnego rozwoju zawodnikom (a od września 2022 roku również zawodniczkom), stając się miejsce, które szanuje historię, dba o intelekt uczniów, a także stara się stworzyć idealną przyszłość dla jej uczniów. 

Rekrutacja (klik)

Plan lekcji skorelowany jest z piłkarskimi treningami i sprawia, że uczniowie kończą zajęcia o porze, która pozwala na realizowanie ich własnych pasji oraz rozwój na wielu płaszczyznach. W procesie treningowym uczestniczą również tacy specjaliści, jak trenerzy przygotowania motorycznego, fizjoterapeuci, a także psychologowie, którzy oprócz zajęć praktycznych prowadzą też teoretyczne w charakterze lekcji.

Nowym rozdziałem w historii Szkoły jest uruchomienie naborów również dla dziewcząt i skierowanie do nich atrakcyjnej oferty sportowej, która wyróżni Wisłę Kraków na tle pozostałych miejsc posiadających żeńskie grupy młodzieżowe. Od października 2020 roku 13-krotny mistrz Polski prowadzi treningi dla dziewczynek od 5. do 11. roku życia, a w sierpniu 2021 w rozgrywkach V ligi wystartowała pierwsza w historii Białej Gwiazdy kobieca drużyna seniorska. Od nowego sezonu struktury szkoleniowe pionu kobiecego uzupełnić mają drużyny U-17, U-15 oraz U-13, w czym wydatnie pomóc mają koedukacyjne klasy w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Więcej informacji o samej Szkole, jej aktualnych wydarzeniach, a także misji, znaleźć można na stronie www.szkola.wisla.krakow.pl.

Rekrutacja do dedykowanych klas sportowych SMS im. Tadeusza Łopuszańskiego właśnie trwa. Zarejestruj się, przejdź testy sportowe i twórz historię Białej Gwiazdy!

 

za Akademia Wisły Kraków 

Redakcja

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!