Francja z tytułem! Hit na koniec turnieju [wideo]
Reprezentacje Świat

Zakończyły się zmagania w Tournoi de France 2022. Francuzki jako gospodarze obroniły tytuł, który zdobyły w 2020 roku.

Świetna forma Francji pozwoliła na wygraną w ostatnim meczu. Spotkanie pomiędzy Francją a Niderlandami miało rozstrzygnąć, kto sięgnie po puchar. Już po dwudziestej piątej minucie Francuzki prowadziły 2:0 po golach Renard i Katoto. Szybko kontaktową bramkę strzeliły Wicemistrzynie Świata, bo już pięć minut później. Jednak kwadrans przed końcem spotkania do bramki ponownie trafiła Katoto, dla której był to czwarty gol na turnieju i tym samym stała się najlepszą napastniczką tegorocznego Tournoi de France.

Na stadionie w Caen Brazylia walczyła z Finlandią o trzecie miejsce. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Finlandia została się najgorszą drużyną turnieju z bilansem goli 0:8. Najlepszym bilansem mogą pochwalić się reprezentantki Francji, 10:2.

Na turnieju zagrały zawodniczki takich klubów jak: PSG, Lyon czy Bayern Monachium. Już sobotę wracają rozgrywki ligowe francuskiej D1 oraz włoskiej Serie A, dzień później wraca już niemiecka Bundesliga.