Sportis KKP Bydgoszcz spróbuje zadziwić piłkarską Polskę
Ekstraliga Polska

Sportis KKP Bydgoszcz spróbuje zadziwić piłkarską Polskę

– fot. Sportis KKP Bydgoszcz

 Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej. W #SPORTisFAMILY nadal tkwi ogromny potencjał, a chęć odnoszenia kolejnych zwycięstw motywuje piłkarki do wytężonego wysiłku na treningach. Sportis to projekt piłkarski, w którym najważniejszy jest ciągły rozwój i przełamywanie kolejnych piłkarskich barier, dlatego też w drugiej części sezonu obie drużyny będą starały się osiągnąć historyczne dla klubu sukcesy.

 Runda jesienna sezonu 2021/22 okazała się dla Sportis KKP Bydgoszcz jednym z najlepszych okresów w ostatnich latach. Skuteczna gra zespołu, bardzo dobra postawa dużej grupy piłkarek oraz świetna dyspozycja strzelecka Karoliny Majdy spowodowały, że bydgoska drużyna zakończyła pierwszy etap sezonu na 7. miejscu w tabeli. Nikt w klubie nie ma zamiaru spuszczać z tonu i wiosną zawodniczki prowadzone przez trenera Adama Górala spróbują poprawić zajmowaną aktualnie pozycję i postawić kolejny milowy krok w rozwoju projektu Sportis, a więc zakończyć sezon w górnej części tabeli Ekstraligi. Należy pamiętać, że Sportis KKP Bydgoszcz pozostaje także w walce o Puchar Polski Kobiet, a w ostatnich latach zespół osiągał w tych rozgrywkach bardzo dobre wyniki (półfinał w sezonie 2019/20 i ćwierćfinał w sezonie 2020/21). Drużyna wznowiła już treningi, a w niedzielę rozegra z Olimpią Szczecin pierwszy mecz sparingowy tej zimy. Dla klubu ważna jest także stabilność kadry. Sportis KKP nie opuściła jak do tej pory żadna z zawodniczek, stanowiących jesienią o sile bydgoskiego zespołu. Treningi z drużyną seniorek rozpoczęła natomiast utalentowana juniorka – Oliwia Krysiak. Do zajęć powróciła także kontuzjowana ostatnio Edyta Sobczyk. Ponadto już za chwilę treningi wznowi Daria Gugała, która w ostatnim czasie również zmagała się z urazem.

Daria Sokołowska podczas zgrupowanie kadry U19 – fot. Sportis KKP Bydgoszcz

Czas pracuje na korzyść tego zespołu. Rzadko się zdarza, aby sprawdził się aż tak duży procent nowych transferów, a widać to po tym, że każda zawodniczka czuje się potrzebna – podkreśla Szymon Kowalik, Prezes Sportis KKP Bydgoszcz.

Sportis KKP Bydgoszcz ma więc wysokie aspiracje, a sztab szkoleniowy, zarząd i same zawodniczki wierzą, że wiosną zespołowi uda się miło zaskoczyć całą piłkarską Polskę.

 Nastroje w #SPORTisFAMILY są dobre, a wszyscy w klubie zdają sobie sprawę, że runda jesienna oraz przerwa zimowa przyniosła wiele dobrych wiadomości. Napastniczka Sportis KKP Bydgoszcz Karolina Majda była wielokrotnie doceniana przez media i środowisko piłkarskie, a jej znakomita dyspozycja zaowocowała wyborem do najlepszej jedenastki rundy jesiennej Ekstraligi. Ponadto Daria Sokołowska, a także juniorka Karolina Szews otrzymały szansę wyjazdu na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski. Nie ulega wątpliwości, że ciężka praca i poświęcenie powinno doprowadzić wiosną Sportis do osiągnięcia wyznaczonych celów.

 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!