MMPU19 : Pogoń Tczew Mistrzem Polski
Futsal kobiet Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska

Od piątku do niedzieli w krakowskiej Tauron Arenie odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 w futsalu kobiet 2021/22.

Po bardzo emocjonującym turnieju po puchar sięgnęły zawodniczki Pogoni Dekpol Tczew, które w finałowym starciu pokonały UKS 3 Weronicę Staszkówkę Jelna 4:3. W meczu o brąz lepsze okazały się futsalistki Rekordu Bielsko-Biała, które pokonały 1:0 Prądniczankę Kraków.

Najlepszą strzelczynią z siedmioma golami na koncie została Julia Fryczek z (Jelna), najlepszą bramkarką została uznana Natalia Niemaszyk (Pogoń Tczew), a zawodniczką turnieju (MVP) została wybrana Magdalena Sobal (Pogoń Tczew).

Warto podkreślić fakt, że medale i puchary wręczali przewodniczący Komisji Futsalu PZPN Grzegorz Morkis oraz prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun.