Bolesne sprowadzanie na ziemię. Klęska Polski z Belgią
Kadra A Polska Reprezentacje Świat

‘Nosił wilk razy kilka … ponieśli i wilka’. Belgia do bólu wykorzystała błędy i słabości reprezentacji Polski i wygrała 4:0 na  King Power at Den Dreef Stadion z Polską w meczu eliminacji Mistrzostw Świata. Jest to pierwsza przegrana reprezentacji Polski i niestety bardzo bolesna w skutkach, bo praktycznie przekreśla szansę na baraże Mistrzostw Świata. No zawsze … można wygrać wszystko do końca eliminacji łącznie z wyjazdowym meczem z Norwegią.

Już po kwadransie gry było 1:0, kiedy to pokonała Karolinę Klabis  Tine De Caigny. Swoje okazje do wyrównania miała Wiankowska, lecz nie tym razem … Gospodynie zemściły się golem na 2:0 w 33. minucie (Hannah Eurlings) i już sześć minut później gola na 3:0 zdobyła Janice Cayman, po zdecydowanych polskich błędach w obronie. Po zmianie stron jeszcze niefortunnie piłkę do własnej siatki skierowała Małgorzata Mesjasz … Było po meczu. Polki miały jeszcze swoje nieśmiałe szanse, jednak to nie był ‘nasz dzień’.

30 listopada 2021, Heverlee (King Power at Den Dreef Stadion)
Belgia 4-0 Polska 4:0
Tine De Caigny 15′, Hannah Eurlings 31′, Janice Cayman 38′, Małgorzata Mesjasz 51′ s

Belgia:  Nicky Evrard – Jody Vangheluwe (67′ Sarah Wijnants), Amber Tysiak, Laura De Neve, Davina Philtjens (85′ Laura Deloose) – Hannah Eurlings (84′ Jassina Blom), Janice Cayman, Justine Vanhaevermaet, Tine De Caigny (84′ Lenie Onzia),  Julie Biesmans (71′ Marie Minnaert) – Tessa Wullaert.

Polska: Karolina Klabis – Zofia Buszewska, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Martyna Wiankowska – Weronika Zawistowska (90′ Anna Zapała), Adriana Achcińska, Dominika Grabowska, Nikol Kaletka (53′  Sylwia Matysik), Natalia Padilla-Bidas (61′ Ewelina Kamczyk) – Karolina Gec (62′ Nikola Karczewska).