Lotos zbił lidera z Łodzi!

Miał być przyjemny spacerek dla lidera tabeli z Łodzi … wyszła pierwsza porażka w sezonie. W dziewiątej kolejce Ekstraligi Lotos Gdańsk sensacyjnie pokonał 1:0 TME UKS SMS Łódź.

Od pierwszych minut to przyjezdne prowadziły grę i miały koleje bramkowe okazje. Gospodynie jednak się świetnie broniły i nie raz z opresji ratowała je Jessica Ludwiczak. Lotos poważnie potrafił też zagrozić bramce Paturaj.  Wszystko jednak rozstrzygnęło się po zmianie stron. W 55. minucie po faulu na Kopińskiej został podyktowany rzut karny. Podeszła do niego Grzybowska … i fatalnie przestrzeliła. Lotos dostał ‘wiatru w żagle’ i po raz kolejny zaczął atakować. W 64. minucie decydującą bramkę pięknym strzałem zdobyła Klaudia Słowińska. Sensacja stała się faktem.

Już w środę czas na 1/32 finału Pucharu Polski Lotos zagra na wjeździe z pierwszoligową UKS 3 Weronicą Staszkówką Jelna, a SMS zagra ze Ślęzą Wrocław. Za tydzień w dziesiątej kolejce Ekstraligi Lotos zagra z Medykiem POLOmarket w Koninie, a TME SMS podejmie u siebie krakowskie Jagiellonki.

1:0 Klaudia Słowińska 65′

MVP TKF : Klaudia Słowińska

AP LOTOS : Ludwiczak – Szewczuk, Sirant, Kołodziejek (70′ Grzywińska), Bużan, Włodarczyk (88′ Polańska), Plotzka, Dymińska, Tarakanova (73′ Okoniewska), Kirsch-Downs, Słowińska (90′ Stasiulewicz)

TME UKS SMS : Paturaj – Enjo, Zieniewicz, Konat, Piórkowska (80′ Skrzypińska) – Abambila (69′ Sokołowska), Grzybowska, Gąsieniec (76′ Malesa), Filipczak, Rędzia (65′ Krezyman) – Kopińska

statystyka/grafika: STATScore