Cenny remis z Norweżkami
Kadra A Reprezentacje Świat

W trzecim meczu eliminacji Mistrzostw Świata reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Norweżkami, co dało nam cenny i historyczny remis.

Dość pomysłowo ułożyła od wyjściową jedenastkę selekcjoner Nina Patalon. Wykazała się też mądrą decyzją dając szansę przebojowej Karolinie Klabis w naszej bramce od pierwszych minut. Od początku Polki dość odważnie zaczęły od początku szturmować bramkę przyjezdnych i już w 9. minucie bardzo groźny strzał oddała Adrianna Achcińska. Ponad dziesięć minut później niestety w wyniku kontuzji musiała opuścić boisko, a zmieniła ją Dominika Grabowska. Norweżki narzuciły swoje tempo i raz po raz raziły bramkę Klabis, która fenomenalnie ratowała parę razy naszą defensywę przed utratą bramki. Świetnie też spisywał się duet Dudek – Mesjasz. Pod nieobecność Kiedrzynek i Pajor, to właśnie zawodniczka PSG dostąpiła zaszczytu noszenia kapitańskiej opaski.

Najgroźniejszą okazję w pierwszej odsłonie miały Polki po świetnym kontrataku w 32. minucie, kiedy to po akcji Zawistowskiej i  Padilli-Bidas świetną okazję miała Wiankowska. Niestety dla nas strzał zawodniczki Mistrza Polski został zblokowany przez norweską defensywę.

Po zmianie stron było też ciekawie. Były momenty ataków z obu stron, lecz co najważniejsze Polki atakowały i miały także sporo szczęścia, gdy parę razy z opresji ratowała nas Paulina Dudek i Karolina Klabis. W 70. minucie świetną okazję miała też Dominika Grabowska, lecz piłka przeleciała minimalnie obok słupka Fiskerstrand. Siedem minut później po bardzo ciekawej akcji próbowała Grzywińska, lecz wprost w ręce golkiperki z Norwegii. Raz po raz Polki próbowały razić bramkę Norweżek. W 79. minucie po świetnym zagraniu Buszewskiej strzelała Kozak.

W samej końcówce inicjatywę odzyskały Norweżki, jednak Polki umiejętnie bardzo dobrze rozbijały ataki przyjezdnych, często przerywając grę i trochę nie poradnie kontratakując. Im bliżej 90. minuty, tym widzieliśmy coraz brzydszy mecz pełen starć w środku pola. Norweżki nie miały także wiele pomysłu, a Polki dobrze pracowały w destrukcji i przyniosło nam to pierwszy w historii remis z tym zespołem. W doliczonym czasie gry po różnym bardzo groźną okazję miały Norweżki, lecz szczęście nas nie opuściło. Możemy być dumni! Brawo!

Już w we wtorek w Tychach zagramy z Albanią (19:45). Nasze przeciwniczki gładko pokonały Armenię u siebie 5:0. Transmisję z meczu Polski z Albanią przeprowadzi TVP SPORT.
_________________________________________________________________________________________________________________