Wraca Błotna Liga Mistrzyń!
III liga III liga Polska

Wraca Błotna Liga Mistrzyń!

 Powraca BŁOTNA LIGA MISTRZYŃ / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE – najzabawniejsze, najbrudniejsze i najbardziej ekstremalne rozgrywki piłki błotnej w naszym kraju!!! Piąta edycja imprezy odbędzie się w terminie 7 – 8 sierpnia 2021 roku nad zalewem w Korycinie.

Organizator rozpoczyna nabór trzydziestu drużyn, które zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: dwadzieścia cztery w męskiej i sześć w żeńskiej. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona!

 BŁOTNA LIGA MISTRZYŃ / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej! Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od początku naszym mottem jest: „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Impreza narodziła się z – organizowanego przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI – Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej w Surażu, a dzięki odbywającym się w Czeremsze (2015, 2016) oraz Korycinie (2018, 2019) zawodom, BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE, udowodniła uczestnikom i widzom, ze piłka błotna to sport niezwykle widowiskowy i rozwojowy.

W związku z pandemią w 2020 roku zawody zostały odwołane. W zawodach w 2019 roku wystąpiło 28 europejskich zespołów: 4 w kategorii żeńskiej oraz 24 w kategorii męskiej. Rozegrano 60 meczów! Strzelono wiele bramek! W podlaskim błocie walczyli zawodnicy z całej Polski, a także z Rosji, Białorusi, Anglii, Litwy czy Ghany!

Organizatorami imprezy są:  Gmina Korycin oraz Fundacja Okno na Wschód.

Szczegóły o BŁOTNEJ LIDZE MISTRZYŃ / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE uzyskacie pod adresem: swampionsleague@gmail.com  

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/SwampionsLeague 
http://www.swampionsleague.com   

 

 

Zgłoś swoją drużynę!
Drużyna powinna składać się z minimum ośmiu, maksimum dwunastu zawodniczek.
Każda drużyna rozegra minimum 3 mecze grupowe!

Zasady gry są tak proste, jak w „zwykłej” piłce nożnej. Istnieją jednak dwa wyjątki:
* kto straci but, opuszcza boisko
* gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach

Opłata za udział w rozgrywkach wynosi 300 zł (drużyna)

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: swampions@gmail.com

(tytuł maila: ZGŁOSZENIE + nazwa drużyny + kraj)

Pamiętajcie! Piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa – nie ma tutaj zawodowców lub amatorów. Są za to maniacy najbrudniejszej i najdziwniejszej wersji naszej ukochanej gry (piłki nożnej), których zaangażowanie „potwierdza rachunek za pranie”!


Redakcja

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!