11 kolejka Damallsvenskan – zapowiedź
Damallsvenskan Ligi Świat

11 kolejka Damallsvenskan – zapowiedź

 Już za kilkanaście godzin w klimat jedenastej kolejki wprowadzą nas piłkarki Piteå i AIK. Bezpośrednie starcie rywalek z dolnych rejonów tabeli zapowiada się o tyle interesująco, że oba zespoły przystąpią do niego mocno poturbowane. O kłopotach kadrowych klubu z Solnej napisaliśmy już chyba wszystko, ale w Norrbotten mają za sobą równie nerwowy początek lata. Na papierze wydaje się jednak, że to drużyna prowadzona przez Stellana Carlssona powinna być dziś wieczorem zdecydowanym faworytem, choć Hammarby i Kristianstad pokazały, że defensywę z Piteå zdecydowanie da się złamać. Pytanie tylko, czy pod nieobecność między innymi Nory Rönnfors i Honoki Hayashi AIK dysponuje wystarczającym potencjałem ofensywnym, aby realnie zagrozić komukolwiek na poziomie Damallsvenskan. Jedna Rosa Kafaji, choć niewątpliwie wybitna, to jednak zdecydowanie zbyt mało.

W piątkowy wieczór nasza uwaga skupi się przede wszystkim na Hisingen, gdzie Häcken i Kristianstad stoczą ciekawy miejmy nadzieję bój o tytuł wicemistrza wiosny. Forma obu ekip w obecnych rozgrywkach niebezpiecznie przypomina sinusoidę, ale wydaje się, że na tę chwilę to krzywa zespołu ze Skanii znajduje się w fazie wzrostu. Dodatkowymi smaczkami jutrzejszej potyczki będzie ponadto starcie dwóch prawdopodobnie najlepszych napastniczek biegających obecnie po szwedzkich boiskach: Stiny Blackstenius oraz Sveindis Jane Jonsdottir. Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja Filippy Angeldal z Eveliiną Summanen o dominację w środku pola, a także porównanie obu formacji defensywnych, dowodzonych odpowiednio przez Emmę Kullberg oraz Josefine Rybrink. Drugi jutrzejszy mecz to wyjazd Eskilstuny na niezdobytą jak dotąd VISMA Arenę w Växjö. Drużyna Magnusa Karlssona przystąpi do tego meczu na fali dwóch kolejnych zwycięstw, ale o komplet punktów na terenie ligowego outsidera wcale nie będzie zawodniczkom United łatwo. Gra klubu ze Småland wygląda bowiem zdecydowanie lepiej niż jego wyniki, a Signe Holt Andersen zapewne zechce pożegnać się z publicznością w Växjö przynajmniej jednym golem. I to najlepiej takim na wagę zwycięstwa.

I wreszcie piłkarski weekend z Damallsvenskan, sponsorowany między innymi przez kluby ze Sztokholmu. Czy piękny sen beniaminka z Södermalm będzie trwać? Czy Djurgården pokusi się o czwarte czyste konto z rzędu w rywalizacji z osłabionym brakiem Fridy Maanum Linköping? Mecze z udziałem obu zespołów ze stolicy zapowiadają się naprawdę ekscytująco, a fakt, że nie sposób wskazać w nich faworyta jeszcze bardziej zachęca do tego, aby to właśnie ze szwedzką piłką ligową spędzić sobotnie i niedzielne popołudnie. Potencjalnego zwycięzcę nietrudno za to wytypować w starciu Örebro z Rosengård, ale żegnający się niebawem ze Skanią Jonas Eidevall z pewnością zadba o to, aby jego zespół w najmniejszym stopniu nie zlekceważył niżej notowanego i dodatkowo pozbawionego swojej największej ofensywnej strzelby rywala.


Zestaw par 11. kolejki:

m01

m02

m03

m04

m05

m06

Szwedzka Piłka

Jared Burzynski

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!