Bundesliga: Bayern mistrzem Niemiec!
Frauen Bundesliga Ligi Świat

Umarł król, niech żyje król. Bundesliga ma nowego mistrza! Po czterech latach dominacji Wolfsburga tym razem po paterę sięgnął Bayern Monachium.

To był znakomity sezon w wykonaniu podopiecznych Jensa Scheuera. I nieoczekiwany. Spodziewano się, że przebudowa drużyny potrwa nieco dłużej. Czy panowanie Bayernu to tylko jednosezonowa efemeryda, czy potwierdzi swoją siłę w następnym sezonie to już rozważania na inny czas. Na razie trzeba oddać piłkarkom Bayernu, że na to mistrzostwo zasłużyły ze wszech miar. Od początku do końca. To czwarty tytuł w historii klubu.

Mistrzostwo przypieczętowały zwycięstwem 4-0 z Eintrachtem. Nie miały większych problemów. W pięknych okolicznościach z klubem pożegnała się Simone Laudehr, która zakończyła dzisiaj sportową profesjonalną karierę. I to tutaj, gdzie w 2003 roku zaczynała.

Dwie bramki zdobyła dzisiaj Linda Dallmann, dla której to też wyjątkowy moment, na który czekała od dzieciństwa.

Linda Dallmann w dzieciństwie

Wolfsburg nie miał złudzeń, że Eintracht będzie w stanie wygrać w Monachium, ale nie znaczyło to, że do meczu z Werderem podejdzie na odwal się. Wręcz przeciwnie. Sfrustrowane Wilczyce rozgromiły beniaminka aż 8-0. Ewa Pajor zagrała 72 minuty i strzeliła 3 bramki. Tym samym w sześciu ligowych meczach tego sezonu Polka zdobyła 8 goli. Oby zdrowie dopisywało i w nowym sezonie znowu będzie walczyć o armatkę dla najlepszej snajperki. Katarzyna Kiedrzynek i Agata Tarczyńska z powodu kontuzji poza kadrami.

Turbine Potsdam zremisowało 2-2 z Essen ratując punkt w 93. minucie. Małgorzata Mesjasz weszła na boisko w 66. minucie.

W lidze utrzymało się SC Sand, które pokonało 1-0 Bayer. Patrycja Balcerzak zagrała pełne 90 minut, a w drużynie pokonanych 69 minut na boisku spędziła Sylwia Matysik.

Z Bundesligi spadły natomiast ekipy SV Meppen, które poległo aż 0-5 we Freiburgu (27 minut Agnieszki Winczo) oraz MSV Duisburga, który na koniec przegrał 1-3 z Hoffenheim. Dla Hoffenheim trzecie miejsce w tabeli i awans do eliminacji Ligi Mistrzyń to największy sukces w historii klubu.

Do Bundesligi awansowały drużyny 1.FC Köln i Carl Zeiss Jeny.