Koncertowa gra Hiszpanii. Francja lepsza od Anglii. Japonia gromi Paragwaj – podsumowanie spotkań towarzyskich (5-9 kwiecień)
Świat

Koncertowa gra Hiszpanii. Francja lepsza od Anglii. Japonia gromi Paragwaj – podsumowanie spotkań towarzyskich (5-9 kwiecień)

5 kwietnia

Uzbekistan 1 – 0 Indie

(Shoiymova 87)

Rośnie nowa siła w Azji. Młode piłkarki Uzbekistanu w najbliższej przyszłości nie będą jeszcze w stanie zagrozić tuzom pokroju Korei, Australii, Chin bądz Japonii… ale na rozszerzony do 12 drużyn Puchar Azji w 2022 roku powinny się już z łatwością zakwalifikować.  Ekipa Indii może mówić o sporym szczęściu przegrywając ten mecz tylko jedną – choć niezwykłej urody – bramką.


7 kwietnia

Litwa 1 – 0 Jordania

(Lazdauskaite 65)

Namibia 4 – 0 Angola

(Adams 11, Coleman 37 57, Hikuam 67)


8 kwietnia

Japonia 7 – 0 Paragwaj

(Minami 6, Iwabuchi 26, 63, Riso 36(sam), Sugasawa 52, Momiki 90+2, Tanaka 90+3)

Po 13 miesiącach bez rozegranego meczu, gospodynie turnieju Olimpijskiego wróciły do gry z przytupem. Wynik 7-0 z Połudionwo-Amerykanskim średniakiem mówi sam za siebie choć trenerka Takakura w wywiadzie udzielonym po meczu nie była w pełni zadowolona z gry swoich podopiecznych. W jej opnii Nadeshiko zmarnowały zbyt wiele bramkowych szans – z czym trudno się nie zgodzić oglądając powtórki.

Belgia 0 – 2 Norwegia

(Reiten 42, Utland 73)

Irlandia 0 – 1 Dania

(Sørensen 9)

Argentyna 0 – 0 Venezuela

Białoruś 2 – 1 Indie

(Suppo 66, Pilipenko 77 – Basfore 90+5)

Armenia 2 – 0 Liban

(Haddad 7(sam.), Artin 45)

Pólnocna Macedonia 1 – 3 Kosowo

(Maksuti 60 – Halilaj 39, Musaj 55, Kastrati 85)

Salwador 0 – 2 Nikaragua

(Aguilar 43, Silva 85)


9 kwietnia

Bośnia 0  – 0 Albania

Walia 0 – 3 Kanada

(Rose 25, Viens 58, Fleming 63)

Hiszpania 1 – 0 Niderlandy

(Patri 31)

Wice-mistrzynie świata ograne przez Hiszpanię jak dzieci. Holandia oddała w tym meczu tylko jeden strzał – ich rywalki 20. Niech nie zwiedzie was końcowy wynik, który z przebiegu spotkania powinien być w okolicach 4-0. Na trzy miesiące przed Olimpiadą ten mecz jest kubłem zimnej wody dla ekipy Oranje, która piłkarsko zwyczajnie nie miała wczoraj nic do zaoferowania. Najbardziej kreatywne piłkarki środka pola Holnadii: Van De Donk, Groenen, Roord nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki z Alexią, Patri czy  Bonmati. Notabene cała wspomniana wyżej trójka Oranje gra  w lidze angielskiej gdzie generalnie preferowana jest siła i szybkość ponad kreatywność.

Francja 3 – 1 Anglia

(Baltimore 32, Asseyi 63(k), Katoto 82 – Kirby 79(k))

W skrócie? Francja B ograła Anglię A choć mecz był  bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik. Generalnie jednak piłkarki Francji potrzebowały mniej czasu na stworzenie sobie większej liczby dogodnych sytuacji niż ich rywalki z drugiej strony kanału La Manche.  Anglia ma tu lekcję do odrobienia przed Olimpiadą. Ponadto Corine Diacre właśnie udowodniła, iż Les Bleus radzą sobie dobrze i bez piłkarek Lyonu – co w kontekście trwającego konfliktu pomiędzy selekcjonerką a tzw. “starą gwardią” może okazać się kluczowe dla kształtu tej kadry na ME w Anglii.

Rob Mikalski

Rob Mikalski

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!