Piastovia wycofuje się z rozgrywek
I liga Polska

Piastovia wycofuje się z rozgrywek

 Niestety, zbliżają się wiosenne rozgrywki ligowe i jak co roku mamy kolejne decyzję o wycofywaniu zespołów z rozgrywek .. po reformie miało już ich nie być … a tymczasem we wtorek decyzję o rezygnacji z gry w Pierwszej Lidze ogłosiła Piastovia Piastów.

 

‘Z przykrością zawiadamiamy, że PKS Piastovia Piastów nie wystąpi na wiosnę w rozgrywkach I ligi kobiet.
Problemy kadrowe, które rozpoczęły się jeszcze w rundzie jesiennej, przybrały na sile i nie dysponujemy wystarczającą kadrą meczową, by móc uczestniczyć w dalszych rozgrywkach. Kilka czołowych zawodniczek postanowiło zakończyć swoją przygodę z piłką, a na ich miejsce nie byliśmy w stanie pozyskać równorzędnych zastępczyń.
Jako klub występujący na zapleczu Ekstraligi (!!!!!!!!!!!!) nie mogliśmy zaproponować żadnych kontraktów, czy stypendiów sportowych zawodniczkom obecnym jak i tym, którym proponowaliśmy grę w Piastowie. Klub nie dysponował nigdy takimi możliwościami finansowymi, by móc sobie pozwolić na zakontraktowanie piłkarek.
Wszystkie zawodniczki grały bezpłatnie, poświęcając swój wolny czas i zdrowie.
Z powodu Covid-19 nasz strategiczny partner, czyli Miasto Piastów, drastycznie ograniczył dotacje przeznaczone na rozwój sportu w mieście, co skutkuje planowaną dotacją na bieżący rok na piłkę nożną kobiet niższą o ponad 50% w porównaniu z zeszłym rokiem.
Reorganizacja przeprowadzona przez PZPN przed tym sezonem, niewątpliwie przyniosła wzrost poziomu rozgrywek. Jednak dla małych klubów taki jak Piastovia, przyniosła również znaczny wzrost kosztów i konieczność wzmocnienia kadry.
Zgodnie z regulaminem PZPN zostaniemy zdegradowani do III ligi i jeśli sytuacja kadrowa ulegnie poprawie oraz będziemy dysponować odpowiednimi środkami, zapewne przystąpimy do gry we wrześniu. Na razie klub pozostanie przy trenowaniu grup młodzieżowych.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom dzięki którym przez prawie 10 lat działalności klubu mogliśmy występować w rozgrywkach piłkarskich, choć nie zawsze było łatwo.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do firmy ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. i Pana Prezesa Lecha Sznajdera, który wspierał klub prawie od początku jego istnienia.
Dziękujemy również, a może przede wszystkim zawodniczkom, i trenerowi Jackowi Sękowskiemu, za zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w rozwój zespołu.
Powodzenia w Waszej dalszej drodze!’

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!