Od 1 lipca oficjalnie Sportis KKP Bydgoszcz. Czas na transfery
Ekstraliga Polska

Od 1 lipca oficjalnie Sportis KKP Bydgoszcz. Czas na transfery

 Oficjalnie 1 lipca 2020 roku w wyniku fuzji dwóch klubów piłkarskich – Kobiecego Klubu Piłkarskiego oraz Sportis Social Football Club. Włączenie KKP w struktury Sportis SFC spowodowało, że powołana została spółka akcyjna pod nazwą Sportis KKP Bydgoszcz. Jest to pierwszy klub w polskiej piłce kobiecej w takiej formie prawnej. Sportis SFC został założony w Bydgoszczy w 2018 r., a w 2020 r. do kadry dołączył Robert Wójcik, wieloletni trener młodzieżowych reprezentacji Polski. Jest on odpowiedzialny za szkolenie całego klubu. Z kolei KKP działa od 2007 roku. Założycielem jest Szymon Kowalik, który zostanie także prezesem powołanej spółki. Już w najbliższym czasie mamy poznać pierwsze nowe zawodniczki kobiecego Sportisu. Czekamy na oficjalne potwierdzenia.

 

SPORTisFAMILY, czyli gramy do jednej bramki

Rozwój piłki kobiecej w Polsce i coraz większe zainteresowanie rozgrywkami spowodowały, że łączymy siły z najlepszymi. Rozmowy o połączeniu KKP Bydgoszcz i Sportis SFC trwały półtora miesiąca. Razem możemy więcej. Zamierzamy sięgać po kolejne wygrane i podejmować nowe wyzwania, zarówno na boisku jak poza nim. Nasza misja to SPORTisFAMILY – cieszymy się, że do „rodziny” dołączają zdolne piłkarki – mówi Sebastian Zieliński, dyrektor generalny Sportis SFC.

 

Bydgoszcz pisze historię

Utworzenie spółki akcyjnej będzie precedensem w polskim kobiecym futbolu. KKP jako pierwszy klub kobiecego futbolu przeniesie zarządzanie klubem na całkiem inny poziom. Jest to krok ku profesjonalizacji całego środowiska. Fuzja Sportisu z KKP jest całkiem inna niż ta AZS-u Wrocław ze Śląskiem. To nie jest wchłonięcie klubu, a budowanie całkowicie nowej silnego klubu.

 

Kapitalna inwestycja w… sport!

Zjednoczenie klubowych sił wprowadza Sportis na wyższy poziom rozmów z partnerami i otwiera nowe możliwości pozyskiwania kapitału na sportowy rozwój. Bardzo cenna będzie wymiana doświadczeń oraz dalsza współpraca z trenerami najwyższej klasy, takimi jak Robert Wójcik. To krok milowy na drodze do osiągania piłkarskich szczytów i realizacji marzeń klubowych.

 

Cel: rozpoznawalna marka i medale

Ambicją Sportis jest budowa ogólnopolskiej marki, która w przyszłości stanie się rozpoznawalna w regionie, kraju, a nawet w Europie. Ponadto, kluczowy cel to stworzenie silnego zespołu, który w ciągu najbliższych lat powalczy o medale. Od dnia połączenia kwestiami komunikacyjnymi i wizerunkowymi klubu zajmuje się ProFIT Sport Agency – agencja marketingu sportowego dotychczas współpracująca ze Sportis.

 

———————————–

Sportis Social Football Club powstał w 2018 r. z przekształcenia KS Łochowo. Występuje w kujawsko-
pomorskiej IV lidze. Posiada także zespół rezerw oraz akademię piłkarską, w której trenuje obecnie 116 dzieci w 7 grupach. Trenerem zespołu seniorów jest Robert Wójcik, a dyrektorem akademii Piotr Fiutak.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!