TYLKO U NAS ! Mitech Żywiec nie zagra już w Ekstralidze
Ekstraliga Polska

TYLKO U NAS ! Mitech Żywiec nie zagra już w Ekstralidze

 Niestety potwierdza się ‘czarny scenariusz’ według naszych informacji Mitech Żywiec nie zagra już w Ekstralidze. 

Po jedenastu latach w elicie kryzys dotknął i żywiecki klub. Niestety, pomimo walki o ligowy byt klub nie zgłosi zespołu do gry w elicie. Większość zawodniczek pierwszej drużyny Mitechu już ma nowe zespoły lub finalizuje rozmowy transferowe. Według naszych informacji opinia komisji licencyjnej o stadionie Czarnych Góral Żywiec, jaki władze Mitechu zgłosiły do Ekstraligi, jest fatalna. Nie mając alternatywy oraz pieniędzy na wynajęcie innego obiektu nie będzie walki o elitę. Ba, klub nawet nie zagra w Pierwszej Lidze, jaka po nie otrzymaniu licencji mu by pozostała. Nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by utrzymać finansowo taki zespół jak do tej pory. 

 Czekamy na oficjalne informacje, klub chce się skupić na szkoleniu młodzieży. Prawdopodobnie pierwsza drużyna będzie mogła wystartować w drugiej lidze, będzie ona zbudowana z lokalnych zawodniczek. Według oświadczenia wydanego na początku tygodnia:  – ‘W sezonie 2020/2021 nasz klub na pewno będzie uczestniczył w następujących rozgrywkach: seniorek drugiej drużyny (na poziomie III ligi Grupy Śląskiej lub w lidze międzywojewódzkiej śląsko-opolskiej, lub w lidze makroregionalnej obejmującej województwo śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie). (….) Ponadto do rozgrywek przystąpią dwie drużyny grupy młodzieżowej (….)

 Nie prawdą również jest, że w Ekstralidze wysteruje jednak klub z Wałbrzycha. Na początku lipca klub ma oficjalnie wycofać się z rozgrywek, a ratowanie jego piłki kobiecej w Wałbrzychu to tylko medialne plotki. Nawet jeśli nagle miasto by się obudziło, nawet jeśli nagle na Dolny Śląsk zjedzie ‘wagon piłkarek’, to nowemu tworowi ciężko by było otrzymać licencję na grę. 

Co spowoduje rezygnacja z gry w Ekstralidze AZSu PWSZ Wałbrzych i Mitechu Żywiec ? W lidze pozostaną zespoły KKP Bydgoszcz i Rolnika Głogówek, na zapleczu elity SWD Wodzisław Śląski i Praga Warszawa.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: