Zwycięski remis. KKP Rem Marco w półfinale Pucharu Polski
Ekstraliga Polska

Zwycięski remis. KKP Rem Marco w półfinale Pucharu Polski

 Na początku sezonu ekipa z Bydgoszczy dostawała lanie, za laniem. Pod koniec piłkarskiej jesieni zespół Adama Górala okrzepł w ekstraligowej rzeczywistości i zaczął wygrywać. Dziś zameldował się w półfinale Pucharu Polski.

Już od początku spotkania w Szczecinie zaczęła się strzelanina. Już w pierwszych sekundach po asyście Zofii Giętkoskiej do siatki gospodyń trafiła Ilona Raczkowska. Chwilę potem wyrównała już Roksana Ratajczyk. I się zaczęło. Obie strony atakowały, lecz ponownie górą były przyjezdne. W 28. minucie decydującego, jak się później okazało gola trafiła Agata Stępień.

Nie pomogła pogoń Olimpii i świetne okazje bramkowe. Gospodynie jeszcze przed końcem spotkania jeszcze wyrównały stan spotkania. Dziś jednak było to za mało i dzięki lepszemu stosunkowi brakowemu w dwumeczu zameldował się KKP Rem Marco Bydgoszcz.

 Oprócz zespołu z Kujaw do półfinałów awansowały zespoły Górnika Łęczna, TME GROT SMS Łódź i Czarnych Sosnowiec. Losowanie par w najbliższym czasie. Spotkania zaplanowano na 1 i 29 kwietnia bieżącego roku. Przegrane zespoły w ćwierćfinałach otrzymały 20 tysięcy złotych. Przegrani półfinaliści otrzymają już po 40 tysięcy. Finaliści mają zapewnione już 100 tysięcy złotych, a triumfatorki aż 400 tysięcy. To więcej niż nie jeden budżet roczny niektórych klubów z Ekstraligi.


1/4 finału Pucharu Polski – rewanż
20.02.2020, Szczecin
MKS Olimpia Szczecin vs KKP Rem Marco Bydgoszcz 2:2 (1:2)
0:1 Ilona Raczkowska 1′
1:1 Roksana Ratajczyk 3′
1:2 Agata Stępień 28′
2:2 Paulina Oleksiak 79′

AWANS : KKP Rem Marco Bydgoszcz

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!