Drugie zwycięstwo Czarnych w drugim sparingu
Ekstraliga I liga Polska

Zespół Czarnych Sosnowiec w swoim drugim sparingowym spotkaniu tej zimy pokonał pierwszoligowego lidera TS ROW Rybnik. Ekstraligowy zespół był osłabiony brakiem Jaszek, Wiankowskiej, Ogierman, Kuciewicz, Suskovej i Zawistowskiej oraz Tatsiany Markushevskay’owej (która jest w trakcie załatwiania formalności związanych z pobytem w naszym kraju). Kadrę zespołu wzmocniły zawodniczki z rezerw, które miały duży wpływ końcową wygraną 3:0.

W 67. minucie piętnastoletnia Weronika Kamala otworzyła wynik meczu, co warto zaznaczyć – Weronika zaledwie dwie minuty wcześniej pojawiła się na placu gry. W 77 minucie na 2:0 podwyższyła Andrea Horvathova, która najlepiej była ustawiona przy rzucie rożnym. Trzeciego gola strzeliła kolejna piętnastolatka, tym razem była to Nikola Piechota, która popisała się znakomitą indywidualną akcją.

Za tydzień Czarne zagrają kolejny mecz sparingowy. Tym razem do Sosnowca przyjedzie Mitech Żywiec.

01.02.2020 godz. 13:00, Sosnowiec, ul. Kresowa
CZARNI SOSNOWIEC – ROW RYBNIK 3:0 (0:0)
Weronika Kamala, Andrea Horvathova, Nikola Piechota

CZARNI: Szymańska – Grad, Wycisk, Fischerova, Wieczorek, Tobiczyk, Długokęcka, Horvathova, Daleszczyk, Hałatek, Zalewiślak oraz Małysa, Czechowska, Kamala, Piechota, Sułkowska, P.Sobota

TS ROW: Kuś – J.Krzyżok, Konieczna, Lizoń, Matla, Rosak, Guzik, Ż.Sobota, Szczypka, Głowacka, Botor oraz A. Krzyżok, Parzych, Kozielska, Sokół, Soquessa, zawodniczka testowana, zawodniczka testowana