EFK : Na południu bez zmian. Faworyci pewni swego
Ekstraliga Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W końcu w czwartej kolejce futsalowej Ekstraligi w grupie południowej odbyły się w pierwszym terminie wszystkie spotkania. Niespodzianek nie było. Pewnie swoje mecze wygrały Słomniczanka, Jagiellonki i Rolniczki.

Zwieńczeniem kolejki było spotkanie AZS UJ-u Kraków z Rekordem Bielsko-Biała. Przyjezdne napędziły stracha faworytkom szczególnie w pierwszych minutach, kiedy to nawet krótko prowadziły. Jagiellonki jednak zgodnie z przewidywaniami szybko odrobiły i z nawiązką przypieczętowały zwycięstwo. Świetną grą popisała się Anna Zapała.

W Częstochowie wygrała Słomniczanka, która nawet do 30. minuty prowadziła 0:5 i dopiero pod koniec wkradło się rozprężenie w szeregi Małopolanek. Wtedy to GOL-arki zdołały zdobyć tylko dwie bramki.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły Rolniczki, które zlały Wierzbowiankę Wierzbno aż 8:2. Hattricka zdobyła Ilona Kujawska, a dublet dołożyła Ewa Duda.

Teraz czas na reprezentacyjną i mistrzowską przerwę. Reprezentacja Polski zmierzy się na Kujawach w dwumeczu z kadrą Słowenii. Po raz pierwszy też Ekstraliga futsalu nie zagra podczas Mistrzostw Polski U18, które rozpoczynają się już w najbliższy piątek.

4. kolejka Ekstraligi – 01.12.2019 (niedziela)

ISD AJD GOL Częstochowa vs AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:6
? 31′, ? 38′ – Natalia Malota 4′, samobójcza 6′, Monika Jaskółka 12′ 37′ , Adrianna Sobolewska 13′, Dominika Michalczyk 30′,

MVP TKF : Monika Jaskółka

Wierzbowianka Wierzbno vs Rolnik Głogówek 2:8
Kinga Pawlica 2′, Patrycja Sarapata 33′ – Beata Kiersztajn 1′ , Ewa Duda 4′ 20′,  Ilona Kujawska 11′ 34′ 35′, Anita Buchta,  Kinga Ejzel 25′

MVP TKF : Ilona Kujawska

AZS UJ Kraków vs BTS Rekord Bielsko-Biała 6:3
Natalia Wróbel 12′, Aleksandra Kaim 14′ sam, Weronika Wójcik 16′, Anna Zapała 20′ 33′, Natalia Sitarz 39′ – Anna Chóras 10′, Magdalena Knysak 20′ , Karolina Czyż 36′

MVP TKF : Anna Zapała