#1liga : Hit jesieni w Gdańsku
I liga I liga Polska

#1liga : Hit jesieni w Gdańsku

 W najbliższą niedzielę (17.11) o godz. 14:00 na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu (al. Grunwaldzka 244) zajmująca drugie miejsce w tabeli Akademia Piłkarska LG podejmie, w meczu jedenastej kolejki Pierwszej Ligi Kobiet, plasujący się na pierwszej pozycji UKS SMS II Łódź. Stawką tego meczu jest spędzenie przerwy zimowej na fotelu lidera. Gdańskie piłkarki tracą do łodzianek jedynie 2 punkty. – Na takie mecze czeka się cały sezon – mówi Anna Domżalska, zawodniczka APLG.

 Spotkanie z SMS Łódź będzie ostatnim rozegranym w rundzie jesiennej przez gdańskie piłkarki. Akademia walczy, aby na półmetku sezonu zająć fotel lidera i z większym spokojem przygotować się do rundy rewanżowej.
Czeka nas ciężki mecz, bardzo zależy nam na zdobyciu kompletu punktów – mówi Iga Chmielewska, piłkarka Akademii – Do tego meczu podchodzimy z największym skupieniem. Głęboko wierzymy, że uda nam się zrealizować założenia i po 90 minutach zejdziemy z boiska z uśmiechem.

Wyniki Akademii Piłkarskiej LG w sezonie 2019/2020

  • AP Kotwica Kołobrzeg – Akademia Piłkarska LG 1:3
  • KS Raszyn – Akademia Piłkarska LG 1:2
  • Akademia Piłkarska LG – Polonia Poznań 4:1
  • Unifreeze Górzno – Akademia Piłkarska LG 3:4
  • Akademia Piłkarska LG – Polonia Środa Wlkp. 2:2
  • PKS Piastovia Piastów – Akademia Piłkarska LG 2:0
  • Akademia Piłkarska LG – Medyk II Konin 3:2
  • KKP Stomilanki Olsztyn – Akademia Piłkarska LG 2:3
  • Akademia Piłkarska LG – MUKS Praga Warszawa 2:0
  • UKS Ząbkovia Ząbki- Akademia Piłkarska LG 0:3

Sezon 2019/2020 jest dla Akademii bardzo udany, gdańszczanki aż 8 razy schodziły z boiska niepokonane i tylko raz musiały uznać wyższość rywalek. Niedzielne spotkanie będzie piątym pomiędzy tymi drużynami na szczeblu 1. ligi. Mecze rozegrane w Gdańsku kończyły się remisem (5:5, 3:3), zaś te rozegrane na wyjeździe porażką. Do tej pory APLG nie udało się bowiem pokonać łodzianek.
– Na takie mecze czeka się cały sezon – mówi Anna Domżalska, napastniczka gdańskiego zespołu – Wynik tego spotkania zadecyduje który zespół na zimę usiądzie na fotelu lidera. Każda z nas jest bardzo zdeterminowana i zmotywowana. Myślę że będzie to dobre dla oka spotkanie dlatego zapraszamy wszystkich kibiców, bo przyda nam się wsparcie z trybun – dodaje 22-letnia piłkarka.
Po dziesięciu kolejkach Akademia Piłkarska LG z dorobkiem 25 punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli. W związku z reformą rozgrywek w tym sezonie z 1. ligi spadnie aż 6 zespołów.

Pierwsza Liga Kobiet grupa północna

1. UKS SMS II ŁÓDŹ 27 pkt.
2. Akademia Piłkarska LG 25 pkt.
3. Polonia Środa Wlkp. 22 pkt.
4. KKP Stomilanki Olsztyn 19 pkt.
5. PKS Piastovia Piastów 19 pkt.
6. MUKS Praga Warszawa 16 pkt.
7. UKS Ząbkovia Ząbki 11 pkt.
8. Medyk II Konin 11 pkt.
9. Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg 9 pkt.
10. KS Raszyn 8 pkt.
11. Unifreeze Górzno 4 pkt.
12. Polonia Poznań 1 pkt.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: