Marta w Kielcach
Reprezentacje Świat

Marta w Kielcach

Już dziś zagramy z Brazylią (20:15) na Suzuki Arena w Kielcach. Mecz będzie transmitowany w Telewizji Polskiej. Początek relacji we wtorek 8 października od godziny 19:45 tylko w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej. Gwiazdą naszych przeciwniczek będzie legendarna Marta

Marty nikomu, kto choć trochę interesuje się kobiecym futbolem, nie trzeba przedstawiać. Gwiazda brazylijskiej gwiazdy nazwana ‚Pele w spódnicy’ ostatnie lata spędziła w amerykańskim Orlando Pride, wcześniej w szwedzkim Rosengard, zdobywała dwa razy mistrzostwo kraju. Największe sukcesy święciła w ubiegłym dziesięcioleciu. Czterokrotnie była wybieraną Najlepszą Piłkarką roku według FIFA (2006,07,08,09) oraz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata (2007). W barwach szwedzkiej Umei zdobyła Puchar Europy (2003/04) i czterokrotnie Mistrzostwo Szwecji (2005, 2006, 2007 i 2008).

Brazylia odpadła z ostatnich Mistrzostw Świata po heroicznej walce. Ogromny szacunek dla Canarinhas. Najbardziej jednak zapamiętamy pomeczową wypowiedź legendarnej Marty:

“(…) Chodzi o to żeby chcieć więcej. Więcej trenować, dbać o siebie bardziej. By być gotowym do gry przez 90 minut i dodatkowe 30. To jest to o co proszę dziewczyny. Za niedługo nie będzie Formigi, nie będzie Marty, Cristiane. Przyszłość kobiecej piłki zależy od was! Tak więc pomyślcie o tym. Doceńcie to bardziej. Płaczcie na początku byście mogły się śmiać na końcu. (…)”

A propo Marty. Nie można było wczoraj nie zauważyć jej krwisto-czerwonej szminki na ustach. Już w ostatnim meczu grupowym z Włoszkami miała mocno pomalowane usta.

Francisco Seco /AP Photo

Krótko przed mundialem Marta podpisała kontrakt reklamowy z firmą Avon, która wprowadziła na rynek nowy produkt: wodoodporną pomadkę do ust. Marta to ikona kobiecej piłki, w rodzinnej Brazylii jest bohaterką.

Nie dziwi, że korzysta z tej popularności i trafiła niedawno na okładkę brazylijskiego Vogue’a.

Fot. Vogue

Ale to tylko dodatek. Marta była i dalej jest genialną piłkarką. Czy zagra na następnych Mistrzostwach Świata? Będzie już miała 37 lat… Chociaż z drugiej strony Formiga we Francji zagrała mając 41 lat.

Poznaliśmy skład Brazylii na towarzyskie mecze z Anglią i Polską.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: