Pracowity, udany tydzień po Królewsku
III liga III liga IV liga Polska

Pracowity, udany tydzień po Królewsku

 3 mecze, 3 treningi, tak można podsumować drugi tydzień września w wykonaniu piłkarek nożnych KS Królewscy Płock. Płocczanki ten pracowity maraton rozpoczęły w Pułtusku. Pierwsza kolejka, w którym płocczanki zdobyły aż 9 bramek wywarła duże wrażenie na przeciwniku, który skupił się głównie na tym, aby gola nie stracić. Z tego powodu, a także strasznej ulewy, która przez całe 90 minut utrudniała grę, mecz nie był zbyt atrakcyjnym widowiskiem. Gospodynie broniły się całym zespołem, ograniczając się do pojedynczych wybić piłki, natomiast pomarańczowe próbowały sforsować mur obronny na różne sposoby. W 26. minucie po faulu na Aleksandrze Synowiec podyktowany został rzut karny, jednak bramkarka miejscowych obroniła uderzenie Oliwii Gołębiewskiej. 

W drugiej połowie obraz gry zmienił się po 67. minucie, gdy sprytnym strzałem sprzed pola karnego bramkę zdobyła Gołębiewska. Od tego momentu gospodynie się odsłoniły, co szybko i skutecznie wykorzystały płockie piłkarki, zdobywając bramki w 74. i 77. minucie. W ostatniej akcji spotkania pułtuszczanki wykorzystały moment dekoncentracji Królewskich i po długim zagraniu zdobyły bramkę honorową.

fot. Michał Grzembski

Trzy dni później do Płocka zawitała drużyna Jantaru Ostrołęka. Pomarańczowe zawsze toczyły wyrównane boje z tym zespołem i nie inaczej było tym razem. Dwa gole strzelone przez Aleksandrę Synowiec na początku każdej z połów pozwalały płocczankom w miarę spokojnie kontrolować mecz. Bramka kontaktowa Ostrołęczanek sprawiła, że końcówka spotkania była bardzo emocjonująca.

Na koniec tygodnia Królewscy udali się do Płońska. Już w 6. minucie płocczanki wyszły na prowadzenie za sprawą Aleksandry Kujawskiej. Mimo iż przewaga płocki piłkarek była bardzo duża i tworzyły sobie wiele sytuacji bramkowych, to nie potrafiły ich wykończyć i pierwsza połowa zakończyła się skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą część spotkania pomarańcze rozpoczęły od mocnego uderzenia, już w 20 sekundzie wynik podwyższyła Aleksandra Synowiec, przerzucając piłkę nad bezradną bramkarką gospodyń. Płocczanki utrzymały swoje tempo, kontrolując przebieg meczu i tworząc kolejne sytuacje bramkowe, dwie z nich wykorzystała ponownie Aleksandra Synowiec oraz Karolina Ejman, dla której było to premierowe trafienie w rozgrywkach ligowych.

Sponsorem klubu KS Królewscy Płock jest PKN Orlen.

fot. Michał Grzembski
fot. Michał Grzembski

Adrian Piankowski (trener): To był dla nas bardzo ciężki i pracowity tydzień. Mecz z Pułtuskiem rozgrywaliśmy w trakcie okropnej ulewy, przemoknięci wróciliśmy do Płocka, a na poniedziałkowym treningu znowu nas zmoczyło. Nie byliśmy w najlepszej kondycji, część dziewczyn była lekko przeziębiona. Do tego cały czas do gry w pełnym wymiarze czasu nie jest gotowa Daria Kusa, która nabawiła się urazu stawu skokowego przez rozpoczęciem rozgrywek. Mecz z Ostrołęka był ciężki, to była i dla nas i dla drużyny Jantaru cenna lekcja, dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn. Pokazały umiejętności i zostawiły dużo serca na boisku. Dobrze, że w Płońsku szybko zdobyliśmy bramkę i mogliśmy kontrolować tempo spotkania, dzięki czemu na boisku szybko pojawiły się wszystkie zawodniczki rezerwowe. Dziewczyny wykonały kawał porządnej roboty i myślę, że te 9 punktów jest najlepszą możliwą dla nich nagrodą. Czujemy, że jesteśmy silni, natomiast zdajemy sobie sprawę, że cały czas popełniamy błędy, cały czas musimy ciężko trenować i poprawiać nasze niedostatki. Przed nami kolejne ciężkie spotkania i nie mamy ani chwili na to, żeby się rozprężyć i odpuścić.

Bramki z meczów:

Briks Pułtusk – KS Królewscy Płock  0:3 (0:0)

Bramki: 67. Oliwia Gołębiewska, 74. Maja Zielińska, 77. Wiktoria Wiączek

Skład: Marta Hućko (75. Agnieszka Potrzebska), Wiktoria Wiączek, Natalia Borowska (70. Julia Mikołajewska), Klaudia Stradomska (K), Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska, Maja Zielińska (75. Wiktoria Zielińska), Oliwia Gołębiewska (75. Oliwia Stasińska), Aleksandra Synowiec, Aleksandra Kujawska, Aleksandra Zając

KS Królewscy Płock – Jantar Ostrołęka 2:1 (1:0)

Bramki: 2.,47. Aleksandra Synowiec

Skład: Marta Hućko, Wiktoria Wiączek (68. Daria Kusa), Natalia Borowska, Klaudia Stradomska (K), Klaudia Łyzińska, Maja Zielińska (85. Oliwia Stasińska), Natalia Marciniak, Oliwia Gołębiewska (80. Wiktoria Zielińska), Aleksandra Synowiec, Aleksandra Kujawska (65. Julia Mikołajewska), Aleksandra Zając

 

DAF Płońsk – KS Królewscy Płock 0:5 (0:1)

 Bramki: 6. Aleksandra Kujawska, 46. ,50., 89. Aleksandra Synowiec 86. Karolina Ejman

Skład: Marta Hućko (46. Agnieszka Potrzebska), Natalia Borowska, Klaudia Stradomska (K), Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska, Maja Zielińska (65. Oliwia Stasińska), Natalia Marciniak, Oliwia Gołębiewska (65. Julia Mikołajewska), Aleksandra Synowiec, Aleksandra Kujawska (55. Daria Kusa), Aleksandra Zając

fot. Michał Grzembski

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!