Poznaliśmy skład Brazylii na towarzyskie mecze z Anglią i Polską.
Kadra A Reprezentacje Świat

Poznaliśmy skład Brazylii na towarzyskie mecze z Anglią i Polską.

Wczorajszego wieczoru Pia Sundgahe oraz Lille Person na krótkiej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie związku Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej podały listę piłkarek Canarinhas, które wezmą udział w Europejskim tournee w ramach przygotowań tej reprezentacji do Olimpiady w Tokio. Panie trener udzieliły również krótkiego wywiadu, odpowiadając na pytania zgromadzonych dziennikarzy. Polskich kibiców zainteresuje na pewno powrót do składu Marty (po przbytej ostatnio kontuzji). Pia Sundhage będzie pracować z Brazylijską “10-tką” po raz pierwszy i nie ukrywała, iż liczy również na pozaboiskowe doświadczenie legendarnej piłkarki.

Zdjęcie

Mamy sześciu lub siedmiu nowych graczy. Muszę ich poznać na boisku i poza nim. Mamy nadzieję, że Marta będzie tu kluczem. To świetna okazja, aby zobaczyć, jak sobie radzi w tym zespole u mojego boku. 

Pia Sundhage

Pragniemy tu zauważyć, iż swoją drogą to wypatrujemy czasów, w których to podobnie skład Reprezentacji Polski podawany będzie na konferencji prasowej (zamiast pojedyńczego zdjęcia w mediach społecznościowych), w obecności przedstawicieli prasy i opatrzony komentarzem ze strony sztabu trenerskiego.

Bramka:

Aline (Tenerife), Barbara (Aval Kindermann), Leticia (Corinthians)

Obrona:

Bruna Benites (Internacional), Daiane (CD Tacon), Erica (Corinthians), Giovanna (Avaldsness), Kathellen (Bordeaux), Monica (C.F.F Madrid), Poliana (Sao Jose), Tamires (Corinthians)

Pomoc:

Aline Milene (Ferrovaria), Formiga (PSG), Luana (KSPO Women), Maria (Juventus), Thaisa (CD Tacon)

Atak:

Andressa (Roma), Beatriz (Incheon Hyundai), Chu (Changchun Dazhong), Debinha (NC Courage), Ludmila (Atletico Madrid), Marta (Orlando Pride), Victoria (Corinthians)

Zapis konferencji:

Mamy dla was małą ciekawostkę. Czwórka z piłkarek powołanych przez trenera Miłosza Stępińskiego na nadchodzace towarzyskie spotkanie….mierzyła się już wcześniej z reprezentacją Canarinhas.  W 2015 roku w ramach letniej Uniwersjady w Korei Południowej, Biało-Czerwone uległy Brazylii 3-0.  W kadrze prowadzonej na tych zawodach przez Wojciecha Basiuka znalazły się m.in.: Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka oraz Anna Palińska. W obecnym składzie Brazylii nie ma ani jednej piłkarki z tamtejszego turnieju, choć sylwetki Francielle, Rayanne czy Thais Duarte Guedes grających wtedy przeciwko Polsce nie są zapewnie obce fanom Południowo-amerykańskiej ekipy.

(skrót meczu od 9min 10sek)

Nie mielibyśmy niczego przeciwko małemu rewanżowi ze strony naszych piłkarek, prawda?

 

Rob Mikalski

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!