ROW rozbił Wandę i jest liderem
I liga I liga Polska

ROW rozbił Wandę i jest liderem

Na sobotnie spotkanie do Krakowa zawodniczki ROW przyjechały zbudowane zwycięstwem z Rekordem. W planach było gładkie zwycięstwo i tak też się stało Wanda jednak to już nie ten poziom co kiedyś i w sobotę była tylko tłem dla ekipy ze Śląska.

Na w miarę wyrównaną grę starczyło sił tylko przez pierwsze pół godziny. Wynik został otwarty w 35. minucie, kiedy to bramkę z rzutu karnego zdobyła doświadczona Marlena Konieczna. I worek z bramkami się rozwiązał. Szybko podwyższyła Martyna Guzik, a gola do szatni strzeliła Karolina Szczypka.

Po przerwie gra się trochę rozluźniła, lecz Wanda nie potrafiła dalej nic zdziałać, a dwukrotnie trafił ROW. W 60. minucie debiutanckiego gola zdobyła piętnastoletnia Julia Krzyżok. Na dziesięć minut przed końcem doszło do przykrego incydentu, kiedy to Julia Płaza z Wandy opluła rywalkę z ROW-u i ‘wyleciała’ za ten czyn z boiska z czerwoną kartką. Dzieła zniszczenia dopełniła Dominika Głowacka, trafiając na 0:5.


2. kolejka Pierwszej Ligi grupy południowej
24.08.2019, Kraków
Wanda Kraków vs TS ROW Rybnik 0:5 (0:3)
Marlena Konieczna 35’k , Martyna Guzik 38′, Karolina Szczypka 40′, Julia Krzyżok 60′, Dominika Głowacka 90′

czerwona kartka : Julia Płaza (80′ Wanda)

WANDA: Jarocka (28′ Janik) – Rusek, Płaza, Kisiel, Zaporowska, Stachurska (77′ Klimas), Fiałek, Janus (86′ Gruca), Bukowiec, Zabagło (46′ Krukiewicz), Kozicka (83′ Marchut)

ROW: Kuś – Konieczna, Kubik, Lizoń, Szczypka (43′ Sobota), Parzych (65′ A.Krzyżok), Pluta, Botor, Guzik, Rosak, J.Krzyżok (74′ Głowacka)

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!