Kobiecy futbol bez cenzury : Jesteś dziewczynką – nie możesz grać !
Kobiecy Futbol bez cenzury Polska Publicystyka

Kobiecy futbol bez cenzury : Jesteś dziewczynką – nie możesz grać !

Niestety reforma, która obecnie wychodzi w życie, nie pozwala grac dziewczynkom już na poziomie rozgrywek D2 (Młodzik). Wiele trenerów musi stanąć teraz przed poważnym dylematem.

Mnóstwo najmłodszych grup młodzieżowych, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach to zespoły w ogromnej mierze składające się z dziewczynek i chłopców. Jak dotąd, dziewczynka mogła grać w zespole chłopców o dwa lata młodszych od siebie. Po reformie już dziewczynki mogą grać jedynie w rozgrywkach orlikowych, czyli najwyżej do E1 (orlik) co oznacza to dla klubów?

Nie każdy jest na tyle sytuowany, aby powstawały w nich grupy żeńskie. Są w Polsce miejsca, gdzie w promieniu 80-100 nie ma żadnych zespołów kobiecych. Wielu opiekunów stoi teraz przed poważnym dylematem, bo muszą ogłosić przykrą wiadomość. – Jesteś dziewczynką i nie możesz grac już z chłopcami! Jak dotąd wiele dziewczyn wychowanych w męskich zespołach zostawało wyciąganych wprost z nich na Tymbarka, Letnią Akademię Młodych Orlic, do kadr wojewódzkich, czy kadry Polski U15.

Czy ta reforma jest przemyślana, czy ta reforma jest przeanalizowana choćby regionalnie? Wracamy do bylejakości w piłce kobiecej! Przynajmniej na poziomie regionalnym, który zostanie mocno okrojony. Reforma pasie bogate kluby, zabija małe środowiska.

MARKUS

Dawid Gordecki

9 Comments

 • trener 9 sierpnia 2019

  Mam zespół dziewcząt ,w ubiegłym roku jak i dwa lata wstecz z powodzeniem rywalizowaliśmy z chłopcami, jestem teraz w D1 i co mam zrobić skończyć z zespołem powiedzieć że jesteśmy dziewczynkami i nie dopuszczą nas do gry?? Przecież wygrywaliśmy z chłopakami mimo to że dziewczynki są albo o rok starsze lub w równym wieku. To czysta dyskryminacja!!!

 • Anonim 9 sierpnia 2019

  Pozostaje stworzyć grupę stworzoną tylko z dziewczynek

  • Rodzic 9 sierpnia 2019

   A ty taką posiadasz, podaj nazwę

 • trener 9 sierpnia 2019

  Jesteśmy jedynym zespołem w promieniu 60 km to jak to zrobić następnie 90 i 120km 3 zespoły chmmm

 • Rodzic 9 sierpnia 2019

  Kto to jest Patalon żeby decydować o tym czy dziewczyna ma grać z chłopcami czy nie. Z tego co widzę to Patalon kopała trochę w Medyku i Sosnowcu ani razu nie była mistrzynią Polski a słowo kariera to chyba na wyrost. Wiec taka osoba ma decydować o rozwoju piłki kobiecej w Polsce. A to że zabrania gry z chłopcami to jawna dyskryminacja dziewczyn. Panowie prezesi i trenerzy mam nadzieję że macie jaja i nie pozwolicie żeby ta BABA decydowała kto ma grać w waszym klubie a kto nie. Z tego co widzę Patalon ma jakieś kompleksy w stosunku do mężczyzn, każe usuwać trenerów i zastępuje ich trenerkami o lesbijskich skłonnościach. A z drugiej strony ciekawe co i komu zrobiła że nagle jej kariera tak eksploduje. Trzy lata w siedemnastkach nic nie osiągnęła a tu awans do 19, tylko patrzeć jak będzie w pierwszej reprezentacji i to będzie już katastrofa totalna. Reasumując Patalon weź koło i piernicznij się pożądanie w czoło.

 • Kibic 9 sierpnia 2019

  Kto to jest ta Urbaniak jakaś pijarowska koleżanka Patalon? niech zajmie się komentowaniem meczy bo to jeszcze jakoś jej wychodzi ale nie do końca.

 • Anonim 9 sierpnia 2019

  Smutne są głosy osób popierających reformę, tylko zobaczmy w jakich klubach i miejscowościach się obracają.
  Przecież te osoby nie mają pojęcia jak wyglądają realia małych miejscowości.Jeszcze raz Reforma zabija marzenia dziewczynek.

 • Anonim 9 sierpnia 2019

  słyszałem, że juz nieaktualne…:)

 • Anonim 13 sierpnia 2019

  Aktualne Aktualne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!