Kolejna Polka w Bundeslidze ?
Ekstraliga Frauen Bundesliga Ligi Polska Świat

Kolejna Polka w Bundeslidze ?

W ostatnich dniach zawodniczka Czarnych Sosnowiec Dorota Hałatek przebywała w niemieckim Moenchengladbach, gdzie na zaproszenie scoutów działających na terenie naszych zachodnich sąsiadów miała możliwość trenowania z pierwszym zespołem miejscowej Borussii, która w poprzednim sezonie występowała jeszcze w 1.Frauen Bundeslidze.

Jak mówi sama zawodniczka była bardzo zadowolona mając możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na tle zawodniczek jednej z z najlepszych lig w Europie. – Bardzo się cieszę, że miałam możliwość sprawdzenia się w niemieckim zespole. Mogłam zobaczyć jak to wszystko wygląda i czy przede wszystkim mi się podoba. Jestem pozytywnie zaskoczona i nie ukrywam, że zaczynam myśleć poważniej o wyjeździe za granice w przyszłości.

Dorota solidnie przepracowała okres spędzony w spadkowiczu z Frauen Bundesligi. Choć treningi były dosyć ciężkie, to nasza piłkarka zadowolona jest jakości treningów oraz wsparcia jakie otrzymała od zespołu pomimo bariery językowej. – Jeśli chodzi o treningi były dosyć ciężkie, także cieszę się, że okres pobytu tam spędziłam pracowicie. Na pewno podobała mi się również sama atmosfera na treningach, która była tak miła, przyjemna i przy której po prostu dobrze się trenowało. Cenię sobie fakt, że pomimo bariery językowej czułam duże wsparcie i pomoc ze strony drużyny.

Pomimo testów w niemieckim klubie i wielu propozycji jednak przez najbliższe dwa lata Dorota Hałatek zostanie w Czarnych Sosnowiec.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!