Górnik już taki sam nie będzie. Wielkie zmiany i początek treningów
Ekstraliga Polska

Górnik już taki sam nie będzie. Wielkie zmiany i początek treningów

W poniedziałek do treningów po urlopach wróciły piłkarki Mistrza Polski. Niestety już nie w takim samym składzie jak na finiszu Ekstraligi.

Z klubem rozstały się Patrycja Balcerzak (SC Sand), Alicja Materek (AZS PWSZ Wałbrzych), Gabriela Grzywińska (Medyk Konin), Krystyna Sikora (powrót do USA), Klaudia Kowalska (koniec kariery), Weronika Zawistowska (o krok od transferu do Czarnych Sosnowiec), Ana Jelencić i Patrycja Rogalska. Według naszych informacji w ostatnich dniach sprzęt też zdała Emilia Zdunek i jest łączona z klubami z Hiszpanii.

Gwiazda odchodzi z Górnika !

Są też nowe nabytki. Na treningach pojawiła się już bramkarka Danuta Paturaj, obrończyni Alona Kovtun, pomocniczki Maja Osińska, Nataliia Hryb oraz napastniczka Nikola Karczewska. Na treningach w przyszłym tygodniu ma pojawić się również była gwiazda AZS PSW Białej Podlaska Klaudia Lefeld. Według naszych informacji to nie koniec. Klub bardzo poważnie zainteresowany jest pozostaniem pomocniczki Anny Zając z AZS PWSZ-u Wałbrzych.

Już na początku nowego tygodnia Górnik ma wyjechać na obóz na Litwę. Tam zagra w turnieju Amber Cup, gdzie będzie rywalizować litewską FC Gintra-Universitetas, estońską FC Florą Tallin oraz Czarnymi Sosnowiec. Po powrocie do Polski Górnik będzie trenować na własnych obiektach. Na początku sierpnia podopiecznych Piotra Mazurkiewicza czeka już wyjazd do Holandii. Tam Mistrz będzie walczył o awans do 1/16 finału Ligi Mistrzyń z FC Twente, Besiktasem Stambuł i armeńskim Alashkert.

Z tego względu z całą pewnością zostaną przełożone spotkania 2 i 3 kolejki Ekstraligi z Czarnymi Sosnowiec i AZS PSW Białą Podlaską. Ekipa z Łęcznej rozgrywki Ekstraligi rozpocznie u siebie w pierwszej kolejce z UKS SMS Łódź.

 

#UWCL : Grupa śmierci ! Górnik jedzie do Holandii

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: