Rolnik. Gruntowny remont czy drobna kosmetyka ?
Ekstraliga Polska Publicystyka

Rolnik. Gruntowny remont czy drobna kosmetyka ?

Rok 2019 jest rokiem szczególnym, w 36-ścio letniej historii piłkarskiego klubu, z niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie. Rolnik Biedrzychowice – Głogówek „od zawsze” występuje w rozgrywkach kobiecej piłki nożnej. Co więc zatem takiego wyjątkowego zdarzyło się w roku 2019?

 Jak mówią działacze klubu, sukcesy sportowe przerosły ich najśmielsze oczekiwania! Pierwszy sukces odniesiony został zimą, podczas której, zawodniczki Klaudii Golasz i Anny Wójcik, zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski w futsalu. Nie jest tajemnicą, iż „Rolniczki” doskonale radzą sobie na hali. Stąd też sięgnęły po kolejny medal swej futsalowej kolekcji.

 Długo nie musieliśmy czekać, a obie trawiaste drużyny Rolnika, zapewniły sobie awanse w rozgrywkach trawiastych, do wyższych lig. Druga drużyna, sterowana przez Klaudię Golasz, składająca się z juniorek klubu, bez najmniejszego kłopotu wygrała III ligę opolską. Natomiast największą niespodzianką jest, powrót po 17-stu latach do krajowej elity na trawie zespołu seniorek. Drużyna, która na papierze nie miała prawa awansować, dokonała niemożliwego, remisując w decydującym spotkaniu z Resovią Rzeszów 2:2.

 Zawodniczki duetu Klaudia Golasz – Anna Wójcik, od sezonu 2019/2020 występować będą w Ekstralidze, a Rolnik będzie reprezentantem najmniejszej liczebnie miejscowości, posiadającej swój klub w rozgrywkach na najwyższym szczeblu, biorąc pod uwagę wszystkie sporty zespołowe, zarówno Pań, jak i Panów w Polsce.

 Po chwilach radości, przed działaczami sporo wytężonej pracy, aby zapewnić jak najlepsze warunki swoim zawodniczkom. Nie jest tajemnicą, że trzon kadry pozostanie bez zmian, a z powodów finansowych, w drużynie nastąpią kosmetyczne zmiany. „Rolnik” dysponuje bowiem, najniższym budżetem w lidze. Co przyniesie życie, czas pokaże. Obecnie swoją pomoc zadeklarował Burmistrz Głogówka Piotr Bujak, Starosta prudnicki Radosław Roszkowski oraz Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Kilka podmiotów gospodarczych również złożyło zapewnienia o pomocy. W niedługim czasie ma odbyć się walne zebranie członków klubu, które być może dokona kilku drobnych zmian w składzie zarządu.

 Celem na nadchodzące dni jest zapewnienie dodatkowych środków finansowych w wysokości co najmniej 150 tysięcy zł do końca roku, tak aby spokojnie wystartować w lidze, i nie martwić się, czy będzie za co egzystować. W kuluarach mówi się, iż powstanie program dedykowany pomocy „Rolniczkom” pod nazwą „Klub 100”.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!