#UWCL : Hegemonia trwa. Lyon znów obronił Puchar Europy (wideo)
Świat UEFA Women's Champions League

Każdy inny wynik niż zwycięstwo francuskiego hegemona byłoby sensacją, ale takiego wyniku po trzydziestu minutach mało kto się spodziewał. W rozegranym w Budapeszcie finale Ligi Mistrzyń Lyon zdemolował Barcelonę i sięgnął po trzeci z rzędu po tytuł.

Bardzo szybko strzeleckie popisy rozpoczęły piłkarki z Francji. Już w 5. minucie holenderska piłkarka Shanice van de Sanden dograła piłkę w pole karne do Dzsenifer Marozsán, która pokonała zdecydowanie Panos. Później już zaczął się show najlepszej piłkarki świata. Norweżka Ada Hegerberg w zaledwie kwadrans ustrzeliła hattricka. Później Barca nie zdołała długo przełamać muru Lyonu. Jeszcze pod koniec spotkania Lyon grała aktywnym pressingiem …. przy prowadzeniu 4:0! Pod koniec spotkania Asisat Oshoala zdobyła honorową bramkę dla Blaugrany.

18.05.2019, Finał UEFA Women’s Champions League, Groupama Arena (Budapeszt, Węgry)

Olympique Lyon vs FC Barcelona 4:1 (4:0)

Dzsenifer Marozsán 5′, Ada Hegerberg 14′, 19′, 30′ – Asisat Oshoala 89′

LYON: Bouhaddi, Bronze, Renard, Henry, Majri, Le Sommer (Bacha 82′), Marozsan, Van de Sanden (Cascarino 63′), Hegerberg, Fischlock (Kumagai 73′), Mbock.

FC: Panos, Maria Leon, Losada, T Marta, Mariona, Alexia, Aitana (Andressa 69′), Leila, Duggan (Oshoala 69′), A Pereira (van der Gragt 81′), Martens.